1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Kararma?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba yeni aldığım 6 tane yunusum var 4 yada ,5 cm akvaryum hacmi 250 litre yunusun teki ara sıra kafa kısmı ,ve çene kısmı kararma oluyo süreklide bir balığın peşinde kovalıyo neden kararıyo acaba böle ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Baskınlık gösteriyor olabilir, stres yine kararmaya sebeb olur ve balık agresif tavırlar sergileyebilir, bu normal bir durum bana göre.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bana göre baskınlık üstünlüyor. :) Bendede 2 e 2 d damızlık yunus var 2 erkekde alt ve ağız kısmı karardı, bir baktım 2 erkek ağız ağıza giriyorlar. Ayırdım bende, Büyük erkeğin yanında 2 dişi bıraktım baskın olduğu için dişilerin peşinde dolaşıyor. Bende baskınlık sebebi geliyor aklıma, ama boyları ufak.

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Baskınlık sebebi olması gerek. Bendede olmuştu kovaladığı balıklar dişi dir büyük olasılıkla. Herhan gibi bir hastalık felan deyil.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bazı balıklar doğuştan agresif,baskın oluyor. Seninki daha şimdiden akvaryumun hakimi benim demeye başlamış Murat.:)

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Teşekkürler yorumlar için. Olcay abi sanırım öyle olcak valla törör estiriyo balıklara hele bitane dişi sanırım o hep onun peşinde:D Balıkları alalı bir hafta oldu dün , %25 su değişimi yaptım 5 gün dinlenmiş suyla, balıklar sanki daha haraketlendiler taze suyu koyunca:D

Sayfayı Paylaş