1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus, sarı prenses dişi erkek ayrımı?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba ben birşey sormak istiyorum. Malawi sarı prenses ,yunus yavruları kaç cm oldukdan sonra cinsiyetleri belli olur? yada kaç aylık olduklarında belli olur?. Açıklarsanız sevinirim:bt:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu iki türde gerçekten cinsiyet ayrımı zordur. Genel olarak 6 aylık balıklar cinciyet belirtileri gözterir ama eğer yavru bir koloni kurulmuş ve yavrular büyültülüyorsa genel olarak gelişim farkları ve davranışları çok doğru tespitler verebilir. Dişiler erkeklere göre daha küçük kalır ve genel erkek balığın titreme hareketini yapması ve karşılık veren diğer balığın buna tepkisi yine rahatlıkla gözlem ile cinsiyeti anlamaya yeter.:ay:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Yavruların büyütüldüğü tank hacminin gelişime yüzde yüz etkisi vardır geniş hacimli tanklarda balık daha cabuk boylanır ve ergenlik boyutuna daha cabuk ulaşır küçük hacimli tanklarda ve baskın balıkların bulunduğu tanklarda yetişen yavrularda bu dönem dahada uzaya bilir.:heyo:

4. yunuscu

yunuscu

İsim:
    ersan yğit
    Bende 12 yunus var 6 7 cm civarında hepsi birbirine titriyo o nolacak:D

reis bunu beğendi.
  5. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Erkek balığın fazla sanırım iyice bir izleme yapmalısın anüs vent kontürolü yap derim yeterli büyüklükte balıkların

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sabah sabah resmen koptum yaa.:D:D:D

Sayfayı Paylaş