1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus, Sarı sprenses ve Demosoni Bir Arada Yaşar mı ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde alper5959 tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    205x 47x48 ölçüdeki akvaryumumda 60 kadar 4-5 cm karışık yavru ,4 tane 7-8 cm calvus ,2 tane 5-6 cm demosoni,2 tane 5 cm frontoza(türünü bilmiyorum) 1 e 1 d borley,1 ahli dişisi,1 e 1 d hongi ye benzeyen benimde çözemediğim ciclid çeşidi :bilmem: ,1 e 1 d 17 cm yunus,2 d 1 e sarı prenses 13-14 cm,1 adet 8 9 cm astronot bakmaktayım.yunus sarı prenses ve demosonileri bırakıcam ve demosonilerin sayısını arttırmak istiyorum bir arada yaşarlar mı ve ne tür yem kullanmalıyım bu çeşitler bir aradayken.diğer tüm çeşitleri sarıcam biliyorum aynı ortamda bulunmıyacak balıklar bir arada :) ama inanın hiçbir sorun yaşamıyorum ve yavrularımıda yemiyorlar.fotoları en kısa zamanda ekliyeceğim.elimdeki türlerin bir kısmını elimde tutupda diğer kısmını satıp yerine başka tür önerilerinede açığım

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende sorun yaşamayacağını düşünmüştüm zaten. Farklı göl balıkları olmalarını dikkate almak güzel ama balıkların 7 ceddi artık kapalı sistemlerde 7 Ph değerine adapte olmuş durumda. Bu yüzden Malawi ile birçok Tanganyika türü bir arada sorunsuz yaşıyor. Biotop akvaryumlarda sırıtır ancak bu karmaşa. Akvaryum hacmi güzel ben sorun çıkacağını sanmıyorum.

Bu arada hoşgeldin portala. Forum satır aralarında bolca görüşmek dileğiyle...toka:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Demasoniler otçul olduklarından uzun vadede beslenmeyle alakalı sorunlar yaşayabilirsin.saat:gif

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    İşte benim fanusumun fotoları :D Sarı prenseslerde otçul beslenmeyi seviyor. Yemle filan kurtaramaz mıyım işi ? Çünkü ben bu 3 cinsi bakmayı çok istiyorum. Çünkü 3 üde saldırgan değil anlaşabilen balıklar.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çoğu otçul zaten akvaryumundaki türlerin. Dengeli bir beslenme sorun yaratmaz bu anlamada. Calvus türünün beslenmesinde sıkıntı çıkabilir belki ama arada bir yapacağın karoteinli yemlemeyle kurtarabilirsin durumu.

Akvaryum hacim olarak ve görüntü olarak maşallah güzelmiş, yapay bitkiler hariç tabi. Tebrik ederim.

6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Sağol ağbi ya canlı bitki bakmayı çok istiyorum ama çok kişiye danıştım olmaz diyolar.Tek bi tür var yaşar dedikleri o da kocaman yapraklı sanki lahana yaprağı gibi hoşuma gitmedi :D

7. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Abi bence sen akvaryumu ikiye böl ortadan bir kumaşımsı bişeyle bi tarafında demosini diğer tarafında da yunus sarı prenses besle. :F

8. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    zaten demosonileri alıp içine atıcam eğer güreşe tutuşurlarsa sineklikle bölcem demosonilere 70 cm lik filan bir alan :D

9. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    canlı bitkilerim benimde gözüme hoş durmuyo diye komple kayaya çevirmek istedim.gittim tekirdağ merkeze 25 kg yuvarlak kaya aldım.nette görüpte çok özenmiştim yuvarlak kayaları dizmişler falan filan.oysaki akvaryumuma koydum hiçbirşeye benzemedi.okadar emek verdim uğraştım elimde kayalarla nekdar yol yürüdüm ama sonuç tam bir hüsran.eskisinden bile kötü oldu.birkaç değişiklikle eskiye yakın duruma getirdim.yok arkadaş ben payımı aldım herşeye özenip sazan gibi atlamayacakmışsın.ha bu arada küçücük 8 cm lik astronotum 4-5 cm boyutundaki balığımı yedi ama ağzına tam somamamışki kuyruk gözükünce kendini ele verdi.tam 30 dk uğraştım astronotu ve yanında yavrularımı kovalayan şerefsiz borleyi tutmak için.astronotuda alalı bir hafta bişey olmuştu.öyle sinir oldumki anlatamam neredeyse akvaryumu kaldırıp suyunu boşaltasım geldi.artık bende payımı aldım.her süsü ve balığı direk almıycaksın arkadaş.beğensen bile ölçüp biçip tartıp sonra alıcakmışsın

10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Konu yanlış yerde mi bana mı öyle geldi? :)

Sayfayı Paylaş