1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus ve Iceman ciftlesir mi?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde yasinugur tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. yasinugur

yasinugur

Merhaba,

500 ltlik akvaryumda 5 yunus, 5 sari prenses, 5 beyaz prenses, 4 iceman, 3 kadango, 2 seker pembe, 1 snow prensesim var. Akvaryumu yeni kurdum. Acikcasi cok tecrubeli degilim. Bu yuzden bikac sey sormak istiyorum.

Yunus ve Iceman ciftlesir mi? Bu soruyu sormamin nedeni icemanler surekli titriyor ve yunusumun bi tanesi surekli yuva yapan icemanle birlikte daire olusturuyor.

Icemanlerin cinsiyetlerini nasil anlarim?

Agzi dolu anneyi yavru akvaryumuna koysam sorun olur mu? Yavru akvaryumunda 20 sari prenses yavrum var. Yaklasik 1 haftalik.

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Yunus ve Iceman ciftlesir mi?

Yunus yani Crytocara moori , iceman yani Pseudotropheus Acei...Genel kurala göre balıkların latince ilk isimlerinin aynı olmaması çiftleşmeyecekleri anlamına gelir. Fakat aynı olsada kendi türünden balıklar varsa diğerleri ile ilgilenmeleri biraz zordur bana göre.

500 lt'lik akvaryumunuzda gerekli saklanma alanları varsa ve ağzı dolu olan dişi fazla rahatsız edilmiyorsa ayırmanıza gerek yoktur. Ancak sıkıntı varsa ayırmanız faydalı olabilir.

Icemanlerin cinsiyetlerini anüs-vent yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Renklerine bakarak cinsiyet ayrımında bulunmanız yanıltıcı olabilir.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş