1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus ve Papağan Balığı Yanına Argus Ekledim

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde çınar tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. çınar

çınar

Yer:
    istanbul
    İsim:
    çınar çınar
    Yunus ve pağağan balığı yanına Argus balığı ekledim, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ben 1 hafta önce kurduğum akvaryumuma dün 2 yunus 2 papağan aldım, leopar deseni hoşuma gittiği için argusun bu balıklarla yaşayıp yaşamayacağını sordum yaşar dedi satıcı. 2 tane argus balığı aldım ama az önce okuduğuma göre argus tuzlu suya gereksinim duyuyormuş en az 4 lü sürü olması gerekiyormuş ve otçul bir balık türüymüş. Tabi bunlar bana söylenmedi. Arguslardan biri yüzmede güçlük çekiyor şuan. Bilen var mı Arguslarla chiclid yaşar mı gerçekten?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Argus balığı delta balığıdır, yani tuzlu su ile tatlı suyun birleştiği noktalarda ve yaşarlar ve acı su balıkları olarak nitelendirilebilir. Argus balıkları tatlı suya adapte olabilen ve sorunsuz uzun süre yaşayabilen türlerdir. Elbette burada tam doğasına uygun ortam yaratmak vb ayrı bir konudur ama tercih bu şekilde ise beslenebilirler. Cichlid balıkları ile birlikte bakıldığı çok akvaryuma şahit olmuşumdur.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.Argus acı su balıklarından ve bakımı zor olan bir tür mümkünse geri verin sadece ciklet türü besleyin derim,öbür acı su balıkları her tür ortama alışır fakat argus biraz zor...:)

4. çınar

çınar

Yer:
    istanbul
    İsim:
    çınar çınar
    bir tanesini için artık çok geç sanırım:( ölecek gibi yüzüyor inşallah yanılıyorumdur. en kısa zamanda vereyim en iyisi çok teşekkür ederim cevaplar için..

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bunlar acı su balıklarının en zoru beni çok uğraştırmıştı suda mg ve ca bile istiyorlar ver kurtul yerine ciklet al ...:)

6. çınar

çınar

Yer:
    istanbul
    İsim:
    çınar çınar
    bi tanesi öldü diğerini yarın vericem inşallah ölmeden..:( papağanlar da saklandı motorun arkasına çıkmıyorlar şuan neden böyle yapıyorlar aldığımda yüzüyorlardı?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi akvaryuma dinlenmiş su ekledin değil mi,kum ne kullanıldı ve filtre sistemi nedir genel bilgi verirmisin birde foto atarsan iyi olur...:)

Sayfayı Paylaş