1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus ve Papağan Balığı Yanına Argus Ekledim

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde çınar tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. çınar

  çınar

  Mesajlar:
  3
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  çınar çınar
  Yunus ve pağağan balığı yanına Argus balığı ekledim, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ben 1 hafta önce kurduğum akvaryumuma dün 2 yunus 2 papağan aldım, leopar deseni hoşuma gittiği için argusun bu balıklarla yaşayıp yaşamayacağını sordum yaşar dedi satıcı. 2 tane argus balığı aldım ama az önce okuduğuma göre argus tuzlu suya gereksinim duyuyormuş en az 4 lü sürü olması gerekiyormuş ve otçul bir balık türüymüş. Tabi bunlar bana söylenmedi. Arguslardan biri yüzmede güçlük çekiyor şuan. Bilen var mı Arguslarla chiclid yaşar mı gerçekten?
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Argus balığı delta balığıdır, yani tuzlu su ile tatlı suyun birleştiği noktalarda ve yaşarlar ve acı su balıkları olarak nitelendirilebilir. Argus balıkları tatlı suya adapte olabilen ve sorunsuz uzun süre yaşayabilen türlerdir. Elbette burada tam doğasına uygun ortam yaratmak vb ayrı bir konudur ama tercih bu şekilde ise beslenebilirler. Cichlid balıkları ile birlikte bakıldığı çok akvaryuma şahit olmuşumdur.
   
 3. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Merhaba hoş geldiniz.Argus acı su balıklarından ve bakımı zor olan bir tür mümkünse geri verin sadece ciklet türü besleyin derim,öbür acı su balıkları her tür ortama alışır fakat argus biraz zor...:)
   
 4. çınar

  çınar

  Mesajlar:
  3
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  çınar çınar
  bir tanesini için artık çok geç sanırım:( ölecek gibi yüzüyor inşallah yanılıyorumdur. en kısa zamanda vereyim en iyisi çok teşekkür ederim cevaplar için..
   
 5. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken

  Bunlar acı su balıklarının en zoru beni çok uğraştırmıştı suda mg ve ca bile istiyorlar ver kurtul yerine ciklet al ...:)
   
 6. çınar

  çınar

  Mesajlar:
  3
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  çınar çınar
  bi tanesi öldü diğerini yarın vericem inşallah ölmeden..:( papağanlar da saklandı motorun arkasına çıkmıyorlar şuan neden böyle yapıyorlar aldığımda yüzüyorlardı?
   
 7. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Abi akvaryuma dinlenmiş su ekledin değil mi,kum ne kullanıldı ve filtre sistemi nedir genel bilgi verirmisin birde foto atarsan iyi olur...:)
   

Sayfayı Paylaş