1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Yavruları Nasıl Bırakılır

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 22 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Arkadaşlar forumda konusu varmı bilmiyorum ama sizlerle kendim keşfettiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum...
    Beslediğim balık türü mavi yunus, sürekli yavru almaktayım 50lt lik tankımda yeni çıkan ortalama 200 yavru 120 ltlik akvaryumdada 350 yavru bulunmakta. Bunların ortalama 30 u büyüdüler ve diğer yavrulara zarar vermeye başladılar. Başka yedek tankım olmadığı için bende 30 büyümüş yavruyu Anaçların olduğu tanka koymaya karar verdim. Yavruları anaçların tankına bırakınca bir baktım dişiler yavrulara saldırmaya başladı. Dayanamadım tankın camına vurdum dişi kaçıp gitti. Yavrular bir yerde toplandılar bende 2 saat boyunca tankı gözetledim, dişiler ne zaman gelip yavrulara saldırmaya başlayınca hemen cama vurdum belli bir süre sonra dişiler hiç saldırı yapmadılar ve şuan hiç fire vermeden yavrular Anaçların bulunduğu tankta büyüyorlar :)

Buda temsili resmidir

DaPhNe ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yalçın abi yakında yunusları maymun edersin taktik gayet iyi,hemde tutmuş...:)

wuslat bunu beğendi.
  3. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    :) Yeter diyorum akşam eve geliyorum dişilerden biri dahas kuluçkada eh be diyorum yeter artık :) ALLAH nazardan saklasın...

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Nazar değdireceksin abi demedi deme, Maşallah...:nazar:

5. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Nazar değdi alp balıkları satmak zorundayım :(
    Gemiye tayinim çıktı. İlk seyri en az 6 ay bu süre esnasında balıklarıma bakıcak kimse yok. eşimide memlekete yollayacağım mecburen ooffff of ki ne of :(

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Hay Allah,olsun abi bunu avantaja çevirelim Kaptanı ayarla bir deniz akvaryumu yap ve Türkiye ye gelirken içini mercan balık doldur 6 ay sonra limanda karşılarım seni...temo4

7. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Keşkeeee :) askeri gemi rütbeli askerim ben :)

Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Her şey Vatan için abi...:)

wuslat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş