1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus yavrularını anneden ne zaman ayırmalıyım...

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ceno tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
    Merhabalar,
    Yunus balığım Ocak ayının 19 unda yumurta tuttu.Kusturmayı düşünmüyorum.Diğer balıkları eve götürdüm şu an sadece yumurta tutan yunusu bıraktım akvaryumda.Tahminime göre(forumlardaki bilgilere göre demek daha doğru) bu haftasonuna kadar yavruları görebileceğiz sanırım.
    Ama kafama takılan konu şu:
    Şimdi yavru ve anneleri ayırmak gerekir mi? Gerekirse ne zaman ayırmalıyım? Ne kadar birlikte kalmalılar?
    Teşekkürler...

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla yunus konusundaki uzmanlarımız daha iyi bilirler ama yunuslar yavrularına hiç sadık değiller. En ufak bir streste hemen atıyorlar yavruları ki buna ben şahit olmuşum. Artık hesabını sen yap abi.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kusturunca yavrular ile anneler ayrılmalı. Kustururken yavruluğa kusturunuz orada kalsınlar bir kaç hafta. Birlikte kalırsalar kusturduğunuz için anne geri toplayacak ve bu sırada büyük ihtimalle yutacaktır.

4. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
    Öncelikle teşekkürler cevap için.
    Ufak bir yanlış anlama var sanırım arkadaşlar.Ben balığı kusturmadan kendi bırakmasını bekliyeceğim.
    Bıraktıktan sonrası için ne yapmalıyım yani anne ve yavruları ayırmalı mıyım? Birlikte kalacaksa süresi var mıdır?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aaneyi uygun bir ayri akvaryuma aldiysaniz burada gunu geldiginde yavrulari serbest birakacaktir. Bu sureden sonra anneyi bir hafta kadar yavrularla tutabilirsiniz. Yine bu surecte yorgun dusen anne baligi orada erkeklerin baskisi olmadan iyi besleyerek guclenmesini saglayabilirsiniz. Yavrulugun boyutlarina gore bu yemlemelerin yukunu alacak kadar su degisimi yapmalisiniz.

Yavrulariniz hayirli olsun, insallah saglikla buyurler.

6. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
    Teşekkürler Temel Bey,
    İşyerimdeki büyük akvaryumda balık diğerlerini eve götürdüm o yüzden rahatsız edilme söz konusu olmayacak.180lt akvaryum biraz büyük sanırım yavrular için ama işyerinde başka alternatifim yok malesef :bilmem:
    Bu arada yavruları gördüm ilkkez ben ve arkadaşlar yanaşınca topladı anne ama inanılmaz güzel bir görüntü.Yunustan da inşallah aldık yavruyu.
    Yardım ve destekleriniz için teşekküler,sizler sayesinde bu hobi gerçekten hobi olabildi kendi adıma...

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Cengiz bey inşallah kayıpsız ve sağlıklı büyütürsünüz naz: naz:

8. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
    Allah razı olsun,inşallah...
    Gayet sağlıklı görünüyor yavrular da anne de naz:
    Bu arada evdeki akvaryumda da sp çiftleşme anına tanık oldum dün akşam inanılmaz bir görüntüydü ama heyecandan
    kaydetmek aklıma gelmedi :(
    bu gün 1. gün saymaya başladık onu da...

9. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah Cengiz Bey nazar değmesin. naz: Umarım sağlıklı yavrular yetiştirirsiniz. Video içinde teşekkür ederiz. toka:gif Kolyede değişik durmuş akvaryumda, yoksa sizin erkek yunus bu kolyeylemi kandırıyor dişileri ? saat:gif

11. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Temel abi benim de dekor çekti ilgimi değişik birşey .8. Sağlıklı yavrular alırsınız inşallah. naz:

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Güzel bir video Cengiz abi. Ama dekor da bir o kadar dikkat çekici...

13. ceno

ceno

İsim:
    Profil eksik

sağolun dostlar...
    Akvaryum arkadaşımın ben vermiştim; dedim ya sayenizde bu hobiye pekçok kişi kattım...
    Erkek yunusu işyerinden götürdüm orda yavru aldık.Şimdi evde sıra burda:gif
    ilk dişi gördüğünüz gibi yumurta tuttu.ikinci de eli kulağında kolyede var bişey sanırım :D Erkek hiç durmuyo
    Allahım nazarlardan korusun inşallah naz:

Sayfayı Paylaş