1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarımın cinsiyeti hakkında yardım edermisiniz?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde experfaruk tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. experfaruk

experfaruk

İsim:
    FARUK ARSLAN
    250 lt tankımda bulunan 3 adet 10-11 cm boyundaki yunuslarımın cinsiyeti hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Mevcuta göre, oluşturulacak koloni için yeni eklemeler yapılacak.Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.[​IMG]

Umarım bu fotoğraflar üstadlar için yeterli olur

Sudan çıkarıp strese sokmamak için Anüs-vent kontrolü fotoğrafları ekleyemiyorum. Ama mecbur kalırsam o yolada başvuracağım.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yunuslarımın cinsiyeti hakkında yardım edermisiniz?

Faruk bey merhabalar, resimlere bakarak %100 cinsiyet ayrımı yapılamasada,gerçeğe yakın tahminlerde bulunabiliriz. Ancak, çekmiş olduğunuz resimler hem uzak makraj hemde balıkların yüzgeçleri kısıkkken çekilmiş. Mümkünse daha yakın ve net resimler çekip ekleyiniz. saygılar:gif

3. Tropheus

Tropheus

İsim:
    mican kutlu
    Merhabalar, resimlere bakarak %100 cinsiyet ayrımı yapılamaz. %100 erkek gözüken dişiler vardı bende strese girmelerinden korkuyorsanız en kesin çözüm yumurtluyan dişi yumurtlamayan erkek :) Yavru almak istiyorsanız tek tür beslemenizi tavsiye ederim.

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    ' En kesin çözüm yumurtluyan dişi yumurtlamayan erkek '

Böyle bir cevap olabilirmi Mican bey lütfen konu hakkında bilgimiz varsa aktaralım yoksa bu tarz cümlelerle komik duruma düşmeyelim.

5. Tropheus

Tropheus

İsim:
    mican kutlu
    Sitede yeniyim yorumlara espiri yapmanın yasağını bilmiyordum çok ciddi olmak lazım demek ki üzgünüm dediginiz gibi sorunum olumca yazarım başka konulara bulaşmam bundan sonra .

Ama espirimede hak verin resimle kesin çözüm yapılmaz yaparım dien yalan söyler anüs vent yapmadan nasıl kesin çözüm olur _? Tabi üstad üye yazıyo bildigiz başka bişey varsa bilmek isterim ben siz kadar profesyonel degilim aklıma gelen çözümleri düşündüm geriye o kaldı :)) Birde espiri millet gülümsesin diye yapılır nie komik duruma düşeyim.

Ama size de hak veriyorum gülümsemeyi unutmusum.

6. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Mican bey burası sanal bir platform düşüncelerenizi kelimelere dökerken bunun espiri olduğunu düşünerek yazmış olabilirsiniz ama okuyan sizin mimiklerinizi göremediği için bunun algılanması farklı olabilir biz buralarda nelerle karşılaşıyoruz insanların yardım çağrılarına alaycı yaklaşan pek çok yazı okuduk cinsiyet tayini isteyen bir arkadaşın sorusuna yumurtlarsa dişi yumurtlamazsa erkekdir derseniz belkide istemeden başkalarını kırabilirsiniz bunuda gözardı etmemenizi rica ederim.

7. Tropheus

Tropheus

İsim:
    mican kutlu
    Üstad ben sizin söylediklernize hak verdim zaten, sadece iki tanesine vermedim. ''KOMİK'' duruma düşmek ve ''BİLGİSİZLİK'' bence sizinde dediginiz gibi burası sanal bir platform, düşüncelerenizi kelimelere dökerken sizde dikkatli olun. Ben yeni olduğumu söyledim, bilmedigim için yazdım. İlk ve tanışma günüm, illaki ilk günlerde her şeyde aksilik çıkar, ama siz eskisiniz . Hem arkadaş bu yazdıklarımızdan sonra bunun espiri oldugunu biliyor ama ben niye komik duruma düşerim ve neden bilgisizim onu anlayamadım ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben balıklarınızdan işaretlediğimi dişiye benzettim. Aslında balıklarınıza yapacağınız günlük kısa gözlemler önemli ip uçları verecektir. Balıklarınız daha genç ve büyürken dişiler daha küçük kalacaktır. Bunun yanında olası titreme hareketleri ve dönme hareketlerini yaptıklarında balıkları gözlemlerseniz biri diğeri gibi dönme esnasında titreme hareketi yapmayacaktır. Birbiri etrafında dönme hareketini bazen iki erkek balıkta yapar ama titremeyi dişi balık yapmaz. Dişi balık daha çok anüs bölgesini kuma yaklaştırır.

Yorumlarımıza espiri elbette katıyoruz. Espiri yaptığımızda önemli olan bunu ifade edebilmektir. Diğer taraftan peşin hükümlü yorumlar yapmak bazen konuyu anlamamıza engel olabiliyor. Bunlar olağan durumlardır ve önemli olan kendimizi ifade etmektir. Bazen ifade edilemeyen durumlar olur bunda da önemli olan anlayışlı davranmaktır.

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Yazdıklarımı dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum ben size bilgisizsiniz dediğimi hatırlamıyorum bilgimiz varsa aktaralım yoksa komik duruma düşmeyelim dedim komiklik meselesine gelince sizin anlamanız lazım espirili olan sizsiniz. Keşke bildiklerinizi bana yazacağınıza ilk başta anüs ventten bahsetseydinizde bu yazışmalara gerek olupta konu dağılmasaydı.

10. Tropheus

Tropheus

İsim:
    mican kutlu
    Öncelikle Temel abi sen haklısın ona lafım yok. Zaten senin yazdığın gibi bi yazıyla karsılaşsaydım özür dilerdim olay biterdi ama göremedik.

Mesut bey biraz daha sizinle yazışırsam yanlış bişey yazacağım olmuyacak onun için muhatab olmayalım cevap yazmayın siz yazınca benimde yazasım geliyor. (( walla anlayışlı davrandım ha )) parentez içindeki espiri ;)

11. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    :DGüzel espiri:D

12. Tropheus

Tropheus

İsim:
    mican kutlu
    Böyle espirileri sevdiginizi bilseydim direk konun başında yapardım ::D