1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarımın hangisi dişi erkektir yardım...

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde BRL_VTEC tarafından 8 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    Merhaba abilerim, kardeşlerim.

Yunuslarımın 1 tanesini erkek 3 tanesini dişi diye aldım ama kavga ediyorlar arada.Yardımcı olursanız sevinirim..Şimdiden yardımcı olan arakdaşlara teşekkürler..

[​IMG][/URL]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kolay değil bence buradan ayrım yapmak. Olcay görsün ayırır ama hiç kolay değil. Anüs vent kontrolü en doğru sonucu verir bence.

3. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    Evet kolay değil de Olcay abi gibi ustalra ihtiyacım var :)
    Az cok canlı bakınca anlaşılıyor ama sanki hareketlerinden dişi sandıgım yunus erkekmiş gibi me geliyor. Aldıgım akvaryumcu dişi demİşti ama yalanda atabiliyorlar..

En üstteki kırmızı ile çizdiğim yunus dişi die biliyorum sırf onun için konu açtım diyerleri belli zaten.

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Ben yunusdan anlamam ama sana bi tavsiyem o frontozoları akvaryumdan çıkart çünkü onlar pek iştahlı yani obur değillerdir öbür balıklar hemen yemi yiyip bitirecekleri için onlara yem kalmıyıcak ve büyük ihtimalle açlıktan ölücek.

5. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    O Frontozaları ben çok küçükken aldım ve çokta sağlıklı büyüyorlar. Ben hem dip yemi hem de üst yem veriyorum sıkıntı yok maşallah diğerlerinden hızlılar:)

6. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    İlk resimdeki kırmızıyla işaretli olan kesin dişi ama diğerlerini anlamak zor. İkinci resimdeki görünen balık da dişi büyük ihtimalle ve son resimde en altta olan yunus da dişi çok büyük ihtimalle. Benim dikkatimi çeken başka birşey var yunuslarının karnı çökmüş eğer aç bırakmadıysan hasta olabilirler dikkat et. Eğer hastalarsa da kuvvetle muhtemel iç parazit var balıklarda. Arada dekora veya kuma sürtünmeleri olyorsa bu durumu çözmen gerek en başta sonrasında cins,yet ayrımı bir şekilde yapılır

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhaba Birol nasılsın ?

Birol kırmızıyla belirttiğin balık ilk bakışta dişiyi anımsatsada ben o balığı erkeğe benzettim.saat:gif Balığın yandan çekilmiş daha güzel bir resmini eklermisin? Resimde yüzgeçleri kısık.Yüzgeçlerini açtığında bir kare yakalarsan çok iyi olur.

8. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    Çok saol abi iyiyim sen nasılsın ? Abi en yakın zamanda istedigin gibi foto eklemeye çalışıcagım..Gördügüm kadarı ile yukarıda arakadaşın dedigi gibi 4 tane büyük yunusum var ve onlardan 3 tanesi dişi biri ekek 3 tanesi uzun zamandır bende zaten ama son aldıgım yunusu çözemedim :) Erkek le kavga ediyor titriyor ibşyler yapıyor çok tşkler.

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Ben hiç yunus beslemedim ama ;yavru olunca, büyüdükçe 2 aylıkken belli oluyor olmazsa sen bi akvaryumcuyu çapraz sorguya al...

10. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    şimdiki akvaryumcuların cogu dürüst deyil malesef hepsi için geçerli değil ama öyle.Adamlar para için erkek balıgı dişi die satıyor :)

11. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Evet bazen kısır balıkları verebiliyorlar yada hasta balıkları...

12. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    Aynen doğru söylüyorsunuz..

13. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Ne yazık ki bugünün balıkçıları böyle ama bu site sayesinde hasta balıkları bulabiliyoruz

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İki aylıkken hangi baığın cinsiyeti belli oluyor ? Yunuslarınmı ? saat:gif

15. BRL_VTEC

BRL_VTEC

İsim:
    birol
    konu silineblinir dişi erkek ayrımı yapılmıştır ilgilenen arkadaşlara tşkler..

Sayfayı Paylaş