1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarımın rengi neden beyazlaşmaya başladı?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde mehteran32 tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. mehteran32

mehteran32

İsim:
    Adem ZEREN
    İyi akşamlar arkadaşlar. Dün 300 LT akvaryum tabanında küçük kütleler halinde siyah kum türü malzemeler vardı. Forumlarda araştırdığımda ince mercan ve silis deniz kumları yararlı diye okumuştum. Bende dün bu malzemelerden alıp tabanı komle bunlarla kapladım fakat dünden bugüne gözlemledigimde 10 adet orta boy yunusların keyfine diyecek yok ama mavi olan renkleri gümüş rengi yada beyaza dönük renk oldular ve şuan tamamen renklerin de beyaz tonlar hakim. Mantar veya beyaz benek belirtisi hiç yok ama ben de korku hakim. Sizlerden ricam acaba bu neden oldu hastalık belirtisi mi? Ne yapmam lazım?

Birde diğer konu, 140 lt diğer akvaryuma sadece 6 adet küçük frontaza koydum. Yunuslarla beraber iken çok hareketlilerdi ve yem yemede sorun yoktu. Ama şuan tamamen hareketsiz ve renkleri soldu. Ben sırf gelişmeleri iyi olsun diye onları ayırdım. Biraz daha bekleyeyim mi? Yoksa akvaryumu yine birleştireyim mi?

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

2. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Cevap: Yunuslarımın renği neden beyazlaşmaya başladı...

Akvaryum suyu soğuyunca beyazlaştıklarını gördüm. Belki de strese falan girdiklerinde yada ortamlarında ani değişimler olduğunda bu oluyordur.

reis bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Yunuslarımın rengi neden beyazlaşmaya başladı?

Akvaryumun ısısı kaç derece ?

4. mehteran32

mehteran32

İsim:
    Adem ZEREN

Olcay bey ilğiniz için tşkler fakat şuan yunuslar normale döndü ısı normal ama inanın bende anlamadım 3 gün boyunca yunusların tamamı beyaz ve beyaza yakın tonlardaydı ama şuan hepsi maviye yakın.Bu arada frontosa larıda yunuslarla birleştirdim keyifleri yerinde biraz yem yemelerinde yunuslardan dolayı sorun var fakat onlarıda gece yemleme yapıyorum...140 lt akvaryuma gelince
    1d 1e green terrör aldım şuan onlarda eşleşti kendi hallerinde yaşıyorlar ilginiz için tşk ler.Selam ve dua ile Rabbime emanet olunuz.

reis bunu beğendi.
  5. alonekinq06

alonekinq06

İsim:
    Furkan Kinq

Yunuslar'ın farklı bir özelliğide hemen renk değiştirmeleridir . Yunuslar korkduklarında beyazlaşır . Tedirgin'ken gri olur vs , daha bir çok durumu var.

Sayfayı Paylaş