1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarım hakkında

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde m2ho06 tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    Selamun aleyküm arkadaşlar dün itibari ile akvaryuma ışık kurulumu yaptırmış bulunmaktayım, ama yunuslarım çıldırmış gibi oluyor. Akvaryumun sağ tarafında bi aşağı bi yukarı gidip gidip duruyorlar acaba neden kaynaklanıyor olabilir.Işığı kapattığım zaman gayet normaller gündüz ışığı açtığım zaman da normaller akşam yakınca deliriyolar sanki :(

Şimdiden herkese teşekkürler..

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Normaldir ışıkan korkmaları birde ne kaya var ne başka bir şey saklanacak kendini rahat hissedecek yerleri yok. Kumluk alan bırakıp kayalık bir bölge oluşturun. Arka fonu da mavi veya siyah yapın bu şekilde fondan başka bir şey görünmüyor akvaryumda.

3. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    Hocam sağolsun cevap için kaya alicam su aralar vaktim yok fonuda degistirecem yunus turu ilk defa bekliyorum kumluk alan derken neden bahsediyorsunuz anlamadım :(

4. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    Yani kaya koyduktan sonra belli bir kumluk alan bırakmak mi demek istediniz..

5. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Mesela kayaları sağ ve sol köşelere mağara oluşturacak şekilde dizersiniz, orta kısım yüzmek icin ve kumla oynaması için yunusların boş kalır demek istemiş Veysel bey.

m2ho06 bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet yunuslar bu şekil kumluk alanlarda olmayı severler.

Adnanisanur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş