1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarım Ters Yüzüp Sonra Ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde göker tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. göker

  göker

  Mesajlar:
  37
  İsim:
  göker yüzer
  Yunus balıklarım önce ters yüzüp bir süre sonra ölüyorlar. Yunus balıkları hastalığını anlamadım, bir yardım ederseniz sevinirim.
   
 2. murat parin

  murat parin

  Mesajlar:
  2.264
  Yer:
  pendik/istanbul
  İsim:
  murat
  Göker bey akvaryumunuz ölçüleri.filtreleme şartları.popilasyon vs. bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.Bir kaç fotoğrafta koyarsanız çok iyi olur.
   
 3. göker

  göker

  Mesajlar:
  37
  İsim:
  göker yüzer
  120 litre tankım dış filtrem var birde iç filtrem var 6 yunus 3 adet sarı prensesim var 1 adet yunusum 3 gün önce ters yüzüp öldü biriside biraz önce ters yüzüp öldü
   
  veysel bunu beğendi.
 4. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.686
  Yer:
  ankara (aydın)
  Akvaryum su değişimlerini nasıl su ile yapıyorsun? Çeşme suyu ise suyu iki gün dinlendirip bekletiyor musun? Su değişimi yaparken ısısını akvaryum suyuyla eşitliyor musun? Akvaryumda ısı derecesi kaç? Cikletler bol oksijeni sever yeterli oksijen sağlanıyor mu? Dekor ne kullanılan kum, kaya vs? Yemleme ne çeşit yemle yapılıyor? Balıkları aldığın tank nasıldı? Bir sürü sorulacak soru var, bir de akvaryumdan bir kaç kare fotoğraf iyi olur.
   
 5. göker

  göker

  Mesajlar:
  37
  İsim:
  göker yüzer
  Veysel abi çeşme suyuyla yapıyorum ama en az üç dört gün dinlenmiş su oluyor ama kullandığım suyun ısı oranı akvaryumunkinden soğuk akvaryumun ısı derecesi sabit 26 oksijen olayı ise iç filtrem var onunla sağlıyorum 2 aydır dekor olarak ta iki tane yapay bitki ve birde batık fıçı var yem olarak ta tetra kullanıyorum.

  Resimde attım Veysel abi.
   

  Ekli Dosyalar:

  veysel bunu beğendi.
 6. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.686
  Yer:
  ankara (aydın)
  Bence biraz kaya edin kendine yapay dekorları çıkar, sarı prensesler kayalık alanı severler yunuslar için ise açık alanlar bırakmakta fayda var. Su değişiminde ısıyı mutlaka eşitlemeye çalış. Kayalıkları yaparken arka cama doğru mağaralı girintili çıkıntılı yapmaya çalış, kumda renkli kum kullanma durum müsaitse ince mercan kırığı veya silis kum alıp koyarsan gayet güzel durur. Mercan kırığı suyu sertleştirmede de yardımcı olur. Eğer kum vs. alamam şu an için dersen kaya alıp dediğim gibi yaparsan balıklarda stres olmaz. Arka camada bir fon veya boya atarsan güzel olur.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 7. göker

  göker

  Mesajlar:
  37
  İsim:
  göker yüzer
  Sağ ol Veysel abi dediklerini dikkate alıcağım umarım daha iyi olur.
   
 8. Su yüzeyinde gezip oksijen almaya çalışmaktan dolayı hava kesesi şişmiştir.Hava kesesi balığın denge organı sayılır.Fazla şişerse balık ters döner ve su yüzeyinde kalır.Yüzmeye çalıştıkça zorlanır.Normalde 120 litrede yunus olmaz geniş tank ister.Akvaryumunuz oksijen olarak yetersiz güçlü bir hava motoru takmanızı tavsiye ederim.Su değişimlerine dikkat ediniz.:)
   

Sayfayı Paylaş