1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslarım yumurtaları atıyor...

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde yasinugur tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. yasinugur

  yasinugur

  Mesajlar:
  28
  Merhaba,

  Yaklaşık 3 ay önce 500lt akvaryumuma yeni yunus ve sarı prensesler aldım. Toplamda sadece 10 balığım var. İlk 2 ay yunuslarım çok güzel yavru veriyorlardı. Fakat bu ay balıklara bir hal oldu. Yumurta alan balık 1 hafta geçmeden yumurtaları atıyor. Sebebi ne olabilir?
   
 2. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Mrb yasin bey tankınızda yazdığınıza göre sarı prensesde var.Yunus dişileri fazla kovalamaya gelmez yumurtaları ya atarlar yada yutarlar,eğer tankınızda bulunan sp'ler ağzında yumurta olan yunus dişsini rahatsız ediyorsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.
   
 3. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Sarı prensesler mükemmel bir yumurta hırsızıdır fakat bu hırsızlığı genelde ilk çiftleşme esnasında yaparlar. Sarı prenseslerin ağzı dolu dişileri kovalayacağını pek sanmıyorum.:smiley33: Yasin bey, yunuslarınızda dişi erkek oranı nedir ? Erkek ağzı dolu dişileri devamlı taciz edip kovalıyormu ? Akvaryumunuzun dekoru nasıl ? Gerektiğinde dişilerin erkeğin hışmından kurtulması için saklanabileceği bir alan,kayalık vs varmı ?
   
 4. yasinugur

  yasinugur

  Mesajlar:
  28
  1E 4D Yunus 1E 4D Sp var akvaryumda. Erkek sürekli kovalıyor ve kaçabilecekleri yeterli dekor yok fakat eskiden atmazlardı yumurtaları.
   
 5. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  İlk 2 ay balıklar yavrularını tutuyormuş. Yapılan bir değişiklik var ki 2 ay sonra yumurtaları atmaya başlamış :smiley33: Yaptığınız değişikler varsa anlatırmısınız. Su şartları değişmişte olabilir diye düşünüyorum...
   
 6. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Yasin bey akaryumunuzun birkaç noktasına yüksek kayalar koyun. Dişiler devamlı erkeğin gözü önünde dolaşmasın. Dekoru sağladıktan sonra erkek hala aşırı kovalamaya devam ediyorsa gerek gördüğünüzde erkeği ayırın. Akvaryum hacminiz çok güzel,eğer mümkünse dişi sayısını arttırın. Örneğin, iki dişi daha olsa güzel olur.
   
 7. yasinugur

  yasinugur

  Mesajlar:
  28
  Teşekkürler cevaplar için.

  Akvaryumda değişiklik var. Bir ay önce suyu tamamen değiştirmiştim.
   
 8. terk-i derya

  terk-i derya

  Mesajlar:
  26
  İsim:
  Serhat ÇETİN
  suyu tamamen değiştirmenizde yanlış bir durum 10 günde bir 3/1 oranında su tazelemeniz yeterli olacağına inanıyorum...
   

Sayfayı Paylaş