1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yunuslarım yumurtayı kesti bende onları kessem mi :)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde alper5959 tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Bildiğiniz üzere 1 sene oldu bunları üretmeye uğraşıyorum. 350 sağlıklı yavru alabilmeyi başardım 2 ayda. Fakat devam eder sandım 1.5 ay oldu yumurtayı kestiler. :( toplamda 500 watt lık 2 ısıtıcım var ve akvaryum sobalı odada. Bunlar niye böyle yapar suyumda temiz. anlamıyorum fikri olan varmı ?

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: yunuslarım yumurtayı kesti bende onları kessem mi :)

Hocam bende'de buna benzer sıkıntılar çıkıyordu. Sanırım bu dönem balıkların dinlenme dönemi oluyor Aralık-Ocak-Şubat dönemlerde biraz pasif oluyordu benimkiler. Genel Cichlid gruplarına baktığım için hemen hemen hepsinde bu sıkınıtlarla karşılaşmıştım. Ama şubat yada en geç mart da yumurta almaya başlıyorlardı.

İnşallah tatile girmişlerdir sizinkiler :)

3. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Sağolasın Yasin karides vermeye başladım 3 tanesi ağzını doldurdu ve çok iştahlı bir biçimde yiyorlar. ve 1 tane 300 watlık ısıtıcı ilave yaptım ana tankıma. Sanırım sıcaklığında etkisi olmuştur. şuanda gayet keyifliler

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Isı artışı üremeyi teşfik eder haklısın.

alper5959 bunu beğendi.
  5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Belki de bazen en güzel şey sabretmektir Alper'im. Zaman neye ilaç değil ki ???

alper5959 bunu beğendi.
  6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Evet Temel ağbi etkisi vardır fakat sanki karidesi de hep verince sanki daha çabuk forma girip yumurta tutucaklar gibi geliyor bana.

Evet Hüseyin sabır çok önemli. Bence Allah sabredene güzellikleride sunuyor. Sadece yavru için demiyorum hayat konusunda...

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Dişileri ayırıp dinlendirmekte fayda var, dişiler dinlenip başka bir akvaryumda kondüsyon kazanıp, çökmüş karınları yeniden düzelirken, erkeklerin yanında başka bir grup dişinin bulunması iyi olur. Yunusta ne kadar faydalı olur ama ben bir zamanlar başka türlerde çok iyi netice aldım.

alper5959 bunu beğendi.
  8. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Teşekkür ederim Özdemir ağbi fakat ben dişilerimi 17 gün kuluçka süresince bekletmiyorum 1 haftada sağıyorum bence o balığın formu açısından yanlış bir uygulama 1 haftada kuluçkaya sağılmalı ki balık formunu kaybetmesin. Şuanlık yunusları başka tanka ayırmam için yeterli tankımda yok zaten .Bu hafta sonu kolonime 3 dişi 1 erkek daha ek yapıcam ve bazı işime yaramayan dişileride elimden çıkarıcam. Yeni fotolarıda burda paylaşıcam kısmetse

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Yunus bir ara akvaryumlarımın birinde sadece geçici olarak tuttuğum bir tür oldu. Ben Mbuna türleri bakmıştım çok agresiftiler. erkekler dişileri haşat ediyordu bu yüzden böyle bir çözüm bulmuştum. Yunuslar gözlediğim kadarı ile sakin yaratılışlı hayvanlar, belki senin dediğin gibi bu tür bir önleme gerek kalmaz.

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Yunuslar pek te sakin sayılmaz aslında ağbi fazla kavga ediyorlar bu hareketleri ne için yaptıklarını bilmiyorum aralarında hiyerarşik düzen mi var onu mu sağlamaya çalışıyorlar bende anlamadım saat:gif hatta bazen ağzı dolu dişilerim bile kavga etmekten çekinmiyor

11. atilla (albino gold)

atilla (albino gold)

İsim:
    atilla karaağaçlı

suyun soğuk olması kadar sıcak olmasıda yavru vermesini kesmesine neden olabiliyor su ısınız kaç bilmiyorum ama fazla sıcak olmamasına dikkat edin. yazında su ısınır sa soğutmak için küçük fanlar kullnın

alper5959 bunu beğendi.
  12. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay

arkadaşlar bence sarı prenses hepsinden daha iyialiye:gif

13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bende sarılardan bir türlü yavru almayı becerememiştim.Bir kere snow prensesten ve şuan portakal cikletten aldım . :D

Sayfayı Paylaş