1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunusların ürkekliği

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Kubilay* tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Yunuslarımı alalı çok oldu fakat ışığı hala açamıyorum açtığım anda acayip bir şekilde kayaların altına saklanıyorlar hepsi yan yana ışığı kapatana kadar çıkmıyorlar fakat sarı prenseslerim öyle değil.Yunuslar yüzünden hiç ışık açamıyorum onları öyle görünce huzursuz oluyorum çünkü.Ne yapmalıyım :smiley33:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhaba Kubilay,yunusların muhtemelen loş ortama yada karanlığa alışmışlar.Yada aydınlatman çok kuvvetli ? Zira yunuslar çok cana yakın ve gezingen balıklardır. Kolay kolay sağa sola saklanmazlar. Aydınlatman aşırı kuvvetli değilse akvaryumun aydınlatmasını birkaçgün kapatma. Eninde sonunda alışacaklardır.:ay:

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Aydınlatmam kuvvetli değil yani bir florasan daha eklemeyi düşünüyordum desem anlarsın gücünü anlarsın herhalde Olcay abim :)
    Ama onları öyle gördükçe huzursuz oluyorum ışık kapalıyken bile öyleler kayaların orda akvaryuma bir yaklaşıyorum ne yapcaklarını şaşırıyorlar bi kaçıştırmaca :( Neden oluyo anlamadım..

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yabani bunlar yabani.Daha evcilleştirememişsin.:D

Kubilay çivi çiviyi söker sen akvaryumun aydınlatmasını birkaç gün kapatma bak nasıl alışıyorlar.Zaten alışmaktan başka çareleride yok. Birde iki üç gün yem verme bak üçüncü günün sonunda seni gördüklerinde hepsi nasıl sana doğru cama fırlıyacaklar.:ay:

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bu piskoloji ile büyürlerse üzülerek söylemek gerekirse balıklar yanık kalır.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hangi pskolojiyle hocam ? :bilmem:

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Ben yarın Yalova'ya gidiyorum Pazar sabahı gelicem.Giderken açayım mı ışığı Pazar'a kadar açık dursun? Beyaz bi haftasonu tatil yemi aldım tablet bir zararı olmaz değil mi?

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Balıklar bu ürkeklik ve yabanilik pskolojisi ile büyürlerse yanık kalacaklardır.
    Bir dönem benim yanık yunuslarımdaki pskoloji bu durumun kopyasıydı beni görünce kaçacak delik ararlardı sürekli kaya dibinde yerde sabit dururlardı bu durum tecrübeyle sabittir. Ama yunus uzmanı sensin tabiki :heyo:

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam yerim ben onların pskolojisini.:D Bazen pskopatlık istiyorlar yola gelmek için.Işıktan korkuyorlarsa basacaksın ışığı teplerine bakalım kaç gün dayanabilecekler.;)

Kubilay açık bırak ışıklarını giderken. Sen dönene kadarda açık kalsın. Hatta yemde verme. Hafta sonu aç kalsınlar. Sen döndüğünde attığın ilk yeme hücum edeceklerdir.;)

10. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    2 tane tablet yem attım çıkartıyım mı onları?

11. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Kubilay kardeşim senin akvaryumun sanırım genelde yanlız kalıyor ve balıkların insanlara ve hareketliliğe alışkın değiller sen onları sürekli birilerinin (heran değil tabiki) olduğu ortamda mesela oturma odasında tut ışığıda akşam hava kararırken aç büyük bir ihtimalle sorun hallolacaktır.Birde ben sarı prensesleri çok ürkek sanırdım senin prenseslerde sorun yokmuş enteresan bir akvaryum :D

12. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Kubilay abi balıklarda hala aynı ürkeklik devam ediyor mu yoksa alıştılar mı.:)

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kubilay aynı durum bendede vardı .Tropheusları aldığımda yavru idiler.Oturma odasında olduğu için çok fazla girin çıkan olmuyordu.Ben şu şekilde bu saklanma ve ürkekliği atlattım öğlen saat:12:00'de ışığı açıp akşam saat:22:00'de kapmaya başladım ve en önemlisi ortalama her akşam 20 ile 25 dakika arvaryumun yanında otur ve onları seyret ilk dönem saklanacaklar daha sonra alışıp ortalarda gezmeye başlayacaklardır.Şuan ben tankın karşısına geçip oturduğumda hepsi olduğum bölgeye gelip şımarıklık yapıyorlar.

Sayfayı Paylaş