1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunusların Aç Kalma Süresi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 1 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Arkadaşlar bu ay içinde 5/6 günlüğüne memlekete ziyarete gidicem. Yunuslarıma bakacak kimse yok. Gideceğim gün yavruların tankı ve büyük tankın sularını yüzde 30 değiştirip, hiç yem atmadan gitmeyi düşünüyorum. 6 günlük süreçte balıkların ve yavruların aç kalması sorun olurmu sizce.

Aslında kıl kurdu attığım zamanlarda 4 günlük bir zaman diliminde balıklar anca bitiriyor, giderken canlı yem atsammı atmasammı, elektrikler kesilirmi kesilmezmi kararsız kaldım...

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Otomatik yemleme makinası al derim...:)

3. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Yok Artık :)

4. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Eskiden tatil yemi diye bir sey vardi cama yapistirirdik 2-3 gun giderdi birde kutu gibi bir yem vari 7 gunluk deniyordu yavas cozuluyordu hala varsa is gorur belki

wuslat bunu beğendi.
  5. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    ciklet balıkları 27 gün kadar aç kalabiliyorlar hele birde akvaryumda yosunlanma varsa daha da uzaya biliyor eski tankıımda deneme amaçlı 4 cm yunusu 32 gün aç kalmıştır .kıl kurudu imkanınız varsa daha faydalı olur

wuslat bunu beğendi.
  6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Kıl kurdu var muhtemelen giderken atıcam 4 gün rahat idare eder 2 günde aç kalırlar bişicik olmaz ALLAH'ın izniyle

7. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Balıkların açlık direnci ile de ilgili bir konu.Benim bir zamanlar ki neon sürümün 2 hafta aç kaldığını biliyorum ki; ışık varsa tankta kapalı dursun, uyku modun da olurlar.

8. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    ışık kullanmıyorum gece gündüz ışığında kalıyor balıklar...

9. Reef 47

Reef 47

Yer:
    Ankara
    Daha iyi.

Sayfayı Paylaş