1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunusların renk değişimleri

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde beyazlotus tarafından 14 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. beyazlotus

  beyazlotus

  Mesajlar:
  26
  İsim:
  Sezer
  Akvaryumumda 5 tane yunus var. 4-5 cm büyüklüğündeler. Yunuslarım bazen koskoyu mavi oluyor, bazen apaçık oluyor benekleri kayboluyor, bazende yine apaçık ama benkeleri duruyor. Bu renk değişimleri ne anlama geliyor tam olarak? Hangisi stres filan?
   
 2. Warden

  Warden

  Mesajlar:
  597
  İsim:
  Güven Gökdere
  Ani şekilde renk değişimleri stres altında olduklarını gösterir.Pürüzsüz sade renkleri varsa balıklar gayet iyi durumdadırlar.Ancak benekleri varsa stres altındadırlar.
   
 3. beyazlotus

  beyazlotus

  Mesajlar:
  26
  İsim:
  Sezer
  Pürüzsüz açık mavi ile pürüzsüz koyu mavi aynı anlamamı geliyor şimdi. Balıklarım normalde renkleri sabittir. fakat ani ışık değişimlerinde renk değiştiriyorlar. Yani akvaryumun içindeki değerler balıklar açısından gayet uygun. Renk değişimi ışıktan dolayı oluyor. Ama ben hâlâ hangi renk iyi hangisi kötü cevabımı alamadım :bilmem:
   
 4. DRaqoN

  DRaqoN

  Mesajlar:
  32
  İsim:
  Batın Hızgeçen
  Genel olarak stresli denilemez çok ani bir değişimle koyulaşırlar sırtındaki 2 beneği belirginleşir bu olay korktuğunda gerçekleşir ışıkları kapatın bir yer seçin kendinize izleyin balığı korkusu geçince normal rengini alacaktır Daha sonra ışığı açıp yanına gidin cama vurun vs. yeniden koyulaşır..İyi kötü olarak birşey denilemez bu balığın genetiğinde vardır yani su değerlerinde vs bir problem olduğunu sanmıyorum bu tüm yunuslarda olur anormal bir durum yok :ay::ay:
   
 5. Warden

  Warden

  Mesajlar:
  597
  İsim:
  Güven Gökdere
  Işıktan dolayı ise korkudan oluyordur.Örneğin;Saat 8'den 12'ye kadar odada hiç ışık olmasın.Balık uyku modundadır.Siz birden ışıkları açarsanız balıkta renk değişimi olması normaldir.
   

Sayfayı Paylaş