1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslar Hakkında yardım edebilirmisiniz bana Arkadaşlar

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde emrank tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. emrank

  emrank

  Mesajlar:
  51
  İsim:
  Emre
  Arkadaşlar Bu aşağıdaki balıkların yavrularını aldım sizce yunuslar güzelmi ,ayrıca acemi olduğum için bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz yavrularını beslemek için.yavrular 2 cm dir.nasıl büyütürüm
   
  A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 16 Ağustos 2015
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Yem araştırma forumunda yavru yemleri hakkında bilgi alabilirsin. Yavruların büyümesindeki engellerden önemli olanı Nitrat değerleridir, bu yüzden yavru akvaryumlarında su değişimleri 4-5 günde bir veya haftalık %20 veya %30 olarak düzenli yapılmalıdır.

  Yem konusunda çeşitler geniş tutulursa yavru bireylerin erişkinliğe geçerken alt yapısı güçlü olur, form ve renk olarak daha ileri seviyelerde olurlar.

  New life Spectrum , Sera Flora, Sera Kril yemleri kullanabilir canlı yem konusunda ise seçeneklerini değerlendirebilirsin.
   
  Düzenleme: 16 Ağustos 2015
 3. emrank

  emrank

  Mesajlar:
  51
  İsim:
  Emre
  Cevap: Yunuslar Hakkında yardım edebilirmisiniz bana Arkadaşlar

  Teşkürler dikkate alcağım
   
 4. alper5959

  alper5959

  Mesajlar:
  365
  İsim:
  Alper USTA
  Cevap: Yunuslar Hakkında yardım edebilirmisiniz bana Arkadaşlar

  Yunuslarınız maşallah güzel. Yavrularınız için önerilerim ;
  Temel ağbinin dediği çeşitliliğin yanısıra larviva start 300 yem bulup almanız. Bu yem % 71 protein oranı ile yavrularınızın boylanmasında çok faydalı gelecektir.

  Boylandırma akvaryumunuz en az 200 litre olmalı ki rahat boylansınlar çünkü 70-80 litrelik akvaryumlarda gelişimler yavaş gidiyor tecrübeye sabittir.
  Sakın renk yemi gibi şeyleri kapınıza sokmayın.

  Eğer yavru ölümlerinizi her sabah kaltığınızda görmeye başlarsanız bilin ki akvaryumunuzun alt tabanı pis olduğundan yani yem kalıntıları ve dışkı gibi şeyler yavrularınızın üstüne yapışıp parazit yapıp ölmesine sebep olur ki bunu deneyip gördüm çünkü ayda 100' lerce yavrum bu sebepten dolayı ölüyordu artık geceleri ışık yakıyorum dip çekimi yapamadığım zamanlarda bu etkili oluyor.
   
 5. emrank

  emrank

  Mesajlar:
  51
  İsim:
  Emre
  Cevap: Yunuslar Hakkında yardım edebilirmisiniz bana Arkadaşlar

  Teşekürler kardeşim saol
   
 6. SAHİLGUVENLİKCİ

  SAHİLGUVENLİKCİ

  Mesajlar:
  2
  İsim:
  Mahmut Bostancıoğlu
  Cevap: Yunuslar Hakkında yardım edebilirmisiniz bana Arkadaşlar

  Emre bey yunuslarınız anaçları güzel yalnız yunus boylandırmada esas olan temel 300+ litrelik tankta 2 güne bir %40 dip çekimli su değişimi yapmanızı tavsiye ediyorum.Günde bir kez olsun canlı artemia ile yem takviye etmeniz ve Nls small fish yada Larviva start 300 çok faydalı olacaktır ve 2 ay sonra takribi 4 cm boydan sonra 1 mm granül yemlere başlayabilirsiniz.

  Tank hacminin büyüklüğü zaten bilinen bir şeydir yavru balık boylandırmada yanık kalmamaları için çok önemlidir.Isıyı 4-5 cm boya gelene kadar 24-25 derecede tutumanızı öneririm akabinde 22 derecede damızlık olana kadar tutmanız balıkların kafa yapısının ve formlarının düzgün olmasında çok faydalı olacaktır.

  Yunus işinde en can alıcı detay sabırdır yunus yavaş büyür ve ayda 1 cm boy atarlar yavrudan büyütmede en çok zorlanılan balıklarda 1.sırada Frontaza 2.sıradada bana göre yunus gelir ve sabrı olmayan insanlar için bu çok zordur
   

Sayfayı Paylaş