1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunuslar sarı prenseleri kovalıyor ne yapmalıyım yardım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ibocuk tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ibocuk

ibocuk

Akvaryumumda arkadasımın verirken bana söyledigine göre 1 erkek 1 dişi su bardagı boyutlarında yunus var erkek dedigi yunus kayaya sürtünür gibi dişiye kendini sürtüyor arada titriyor sonra tabana iniyorlar ve sürekli yer degişerek dönüyorlar yanına gelen sarı prensesleri kolıyorlar s.pler ve yunuslar arasında bir anlasmazlık mı var

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İbrahim bey merhabalar, yunuslarınızın bu hareketlerinin sebebi çiftleşmelerinden kaynaklanıyor. burda:gif Yani yakında yeni yavrularınız olacak şimdiden hayırlı olsun diyelim. Çiftleşme esnasında erkek bölgeyi korur ve yumurtaları çaldırmamak için diğer balıkları kovalar. Sarı prenses ise bir numaralı yumurta hırsızıdır ve doğal olarak yumurta çalmaya çalışıyor. Tabi yunusta onu yaklaştırmıyor. Bu durum dişinin yumurtlaması bitene kadar sürer. Sonrasında ise herşey normale döner ve yunus sarı prensesi ve diğer balıkları rahat bırakır. Endişelenecek birşey yok. Yani anlaşmazlık yok. saygılar:gif

3. ibocuk

ibocuk

Abi dedigin gibi videolarada baktım aynısını yapıyolar ama dişinin agzında yumurta yok

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Olcay Hocam daha iyi bilir ama benimde gözlemlerime göre çiftleşme olmadan bir kaç gün evvel erkek balığın bölgesini koruması daha güçlü ve dişi balığı kovalaması daha sık oluyor. Böyle bir durum varsa balıkların çiftleşmesi muhtemeldir.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balığın ağzında yumurta yoksa ya çiftleşmemişlerdir yakında çiftleşeceklerdir yada dişi yumurtaları atmıştır. Ama Türker kardeşim çok doğru bir tespitte bulunmuş tebrik ederim. Bu bir çiftleşme ön hazırlığıda olabilir.

Sayfayı Paylaş