1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yurtdışı Alışverişleri ve Geri Bildirimler

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Merhaba,

Yurtdışından temin ettiğimiz malzeme/ekipman sitelerinin listelenip, geri dönüşlerin ve yorumların tek başlık altında toplanmasının iyi olacağını düşündük.

Adres, internet sitesi:
    Alınan ekipman:
    Kargo dahil fiyat:
    Kargo süresi:
    Gümrük' e tabii tutulup tutulmadığı, gümrük masrafı:
    Satıcı ve ürün hakkındaki yorumlar:

Bunları şablon halinde ekleyebilirsek herkes için güzel bir liste olabilir.

Düzenleme: 17 Ağustos 2015
    burak ozu, muradtekin, cimlikaya ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Adres, internet sitesi: http://www.hamiltontechnology.com/
    Alınan ekipman: Bali Sun Reflector - Mogul Based Reflector (400 watt Metal halide Kasa + reflektör)
    Kargo dahil fiyat: 220 USD
    Kargo süresi: 3 gün
    Gümrük' e tabii tutulup tutulmadığı, gümrük masrafı: Gümrüğe takıldı. Zai şahış ürünü olduğundan 260 TL gümrük masrafları ile kapıda teslim edildi.
    Satıcı ve ürün hakkındaki yorumlar: Gayet ilgililer, geri dönüşler, bilgi yardımı süper. Ürün yeni kullanılıyor ve memnuniyet yüksek.

--------------------

Adres, internet sitesi: http://www.ebay.com/
    Alınan ekipman: Radion metal halide Ampul
    Kargo dahil fiyat: 81+ kargo 133 USD
    Kargo süresi: 4-7 gün
    Gümrük' e tabii tutulup tutulmadığı, gümrük masrafı: Ebay sitesinden 90 usd ve altı olan hiçbir ürün gümrüğe takılmadı.
    Satıcı ve ürün hakkındaki yorumlar: Son derece hızlı dönüş ve ilgi var. Pahalı veya ucuz çaplı malzemeler olsa da ülkemizde bulunamayan malzemeler çoğunlukta.

mekatronik, muradtekin, Alparslan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Adres, internet sitesi: http://www.ebay.com/
    Alınan ekipman: Kessil A160WE led - Kessil Spectra controller - Kessil gooseneck - Voltage converter
    Kargo dahil fiyat: 472,03 USD
    Kargo süresi: 7 gün siparişi hazırlama + 15 gün kargo süresi
    Gümrük' e tabii tutulup tutulmadığı, gümrük masrafı: 176,40 TL Gümrük vergisi 3,60 TL Gümrüğe sunma ücreti
    Satıcı ve ürün hakkındaki yorumlar: satıcıya ürünün 240 voltu var mı? bizim ülkemizde 240 volt kullanılıyor dediğim de kendisinin sattığı voltaj düşürücü almamı söyledi bende aldım ürünü biraz bende de hata var Ürün üniversal voltaj girişliymiş araştırmadan aldım hemen ürün gelince voltaj düşürücü olmadan kullanmaya başladım. Ürün hakkında ki yorumum ise firmanın her şeyi parça parça satması bir pazarlama taktiği ve hiç hoş değil ürünün led bir aydınlatma dan ziyade gerçek ışıkmış gibi aydınlatması çok güzel

ka2n, mekatronik, Onurs ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    çok güzel bir konu yalnız bir ricam olacak arkadaşlardan ürün fiyatı ile kargo fiyatlarını ayrı yazarlarsa alacak arkadaşlar daha iyi bilgi sahibi olmuş olurlar birde ebaydan alınan ürünlerde ebayda satıcının dükkan adresi veyanicki paylaşılırsa hangi satıcının güvenilir ve iyi olduğunu anlamış oluruz.

5. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin

Abi düzeltmeler yaptım.

6. Birader

Birader

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erkan Keser
    Adres, internet sitesi: www.reefphyto.com
    Alınan ekipman:

Live Rotifers (Enriched) 500ml
    Reef Flourish Super Concentrated Phytoplankton 100ml
    Nannochloropsis Phytoplankton 500ml
    Rotifer Sieve Net
    Brine Shrimp Eggs
    Liquid Starter Culture - Nannochloropsis 500ml
    Modified F/2 Medium 500ml
    Rotifer Enrichment 60ml
    Rotifer Feed Concentrate 100ml
    H2o Coral Feeder
    Culture Condirioner 500ml
    Live Copepods 100ml
    Copepod Feed 60ml

Kargo dahil fiyat: 985 TL
    Kargo süresi: Ertesi gün teslimat (İngiltere içi) Türkiyeye gönderim yapılmamakta.
    Gümrük' e tabii tutulup tutulmadığı, gümrük masrafı: Ağabeyim kendisi getirdi uçak bagajında, el bagajına alınmıyor.

Satıcı ve ürün hakkındaki yorumlar: Siparişi siteden üye girişi yapıp birkaç gün önceden hazırladım satın almaya hazır olsun diye. Ben daha hiçbirşey demeden satıcı sistemden sepetteki ürünleri görünce mail yoluyla iletişim kurdu yardımcı olmamı ister misiniz diye hoşuma gitti ve satıcıyla konuşmaya başladık detaylı olarak anlattı paketleme güzel ingilteredeki adrese ulaşınca hemen buzdolabına koysunlar abiniz uçağa bininceye kadar dedi ve siz de istanbuldan alınca hemen kurulumu yapın dedi. Özetle baya yardımcı oldu. Ertesi gün kargo seçeneğine verdiğim 50 lira da sonuna kadar hakedilen bir para varacağı saate kadar hepsi online takip sisteminde dağıtıcının konumu benim paketimin kaçıncı sırada olduğu gibi bilgiler var.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Ağustos 2015

Sayfayı Paylaş