1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yurtdışından Bütün Kaplumbağa Türlerini Getiriyoruz

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde ecemkoten tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten
    Arkadaşlar bir firma ile anlaştık. Kaplumbağa getiriyoruz. Fakat getiren firma toplu olarak sipariş istiyor. Sitede çok fazla değişik tür isteyen var. O nedenle hep beraber alabileceğimizi düşündüm.

Fiyatlar benle alakalı değildir . Flora Petshop'un kendi verdiği fiyatlardır. Bu konuyu açmamın sebebi 15 kişi olmadan bu kadar düşük fiyatlara getiremeyeceğimizdir :)

Türler ve fiyatlar ;

Missisippi Map Turtle : 80 TL

Common Musk Turtle : 85 TL

Eastern Painted Turtle : 80 TL

Western Painted Turtle : 85 TL

Southern Painted Turtle : 85 TL

Texas Map Turtle : 85 TL

Black-knobbed Map Turtle: 85 TL

The Yellow-Blotched Map : 85 TL

Barbour's Map Turtle : 80 TL

The Escambia Map Turtle : 85 TL

Diamondback Terrapin : 110 TL

Yellow Bellied Turtle : 80 TL

Western Chicken Turtle : 85 TL

Albino Slider Turtle : 95 TL

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: Yurtdışından Bütün Kaplumbağa Türlerini Getiriyoruz

Acaba belirttiğiniz firma Fly River Turtle olarak isimlendirilen latince ismi Carettochelys insculpta olan aşağıdaki kaplumbağadan getirtebilir mi? Eğer fiyat uygun olursa, bir kaç arkadaş Ankara'dan en az 10-15 adet alabiliriz.

3. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Gökhan bey firma bana bütün kaplumbağaları getirebileceğini söyledi. Flora Petshop bu saatlerde kapanıyor o nedenle yarın ilk işim arayıp bu türü sormak olacak :) Bu türün yurtdışındaki fiyatı hakkında bir bilginiz var mı ?

4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Ecem hanım inşallah böyle bir imkanları vardır, biz burada ilgilenen bir kaç ithalatçı ile görüştük, hepsi getirebiliriz dedi ama, iş ciddiye binince yok dediler. Fly river turtle çok çok güzel bir kaplumbağadır, diğer yumuşak kabuklular gibi saldırgan değildir ve tamamen suculdur, yani pek tavsiye edilemese de bir çok hobici balıkları ile birlikte bakıyor.Otçul bir tür.

Fiyat konusuna gelirsek, aslında ülkeden ülkeye değişmekle birlikte, bebek kategorisindeki Fly River Avrupa fiyatını bize 50 Euroya getirtebileceklerini söylemişlerdi ama olmadı işte...

5. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Benim fiyatı sormamın sebebi daha yüksek fiyat söylemelerini engellemek için zaten :)

Flora Petshop güvenebileceğimiz bir yer o konuda eminim. Benim bütün kaplumbağalarım oradan :) Daha önce getirdiği değişik egzotik türlerle ün yapmış bir yer. Cumartesi günü kesin sayı istedi, cumartesi gününden sonra 15 gün içinde istanbulda olacak canlılar farklı şehirlere dağıtımı da 2 gün içinde tamamlanacak. Bu kaplumbağa türünü sormadım fakat yarın kesin bilgi alacağım şüpheniz olmasın.

Ayrıca sizi çok iyi anlıyorum birçok firmayla görüştüm hepsi oyaladı. Zaten hiçbiri kesin bir süre vermemişti. Aradan aylar geçti bir firma bu ay getiriyoruz diye aradı bende gurur yaptım onlardan almak istemedim :) Ama ilk defa kesin 15 gün içerisinde getirebileceğini söyleyen bir burası var. Alışveriş yaptığım tek petshop o nedenle güveniyorum umarım yüzümü kara çıkarmazlar.

6. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Fly River Turtle biraz riskli ama bakalım hayırlısı, yani olmazsada üzülmeyin, fanatikleri çok, ne yazık ki nadir bir tür. İsim verirken yazdığım şekilde verirseniz karışıklık olmaz, çünkü Fly River ( Pig Nosed ) ları, Çinlilerin Shoft Shell kaplumbağaları ile karıştırıyorlar.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ecem aşağıdakinden bir adet alabilirim.:)

Diamondback Terrapin

8. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Gökhan bey hiç merak etmeyin özellikle tarif edeceğim :) Bu petshopta shoft shell satışı mevcut o nedenle karıştıracağını sanmıyorum.

Temel bey mükemmel bir seçim :) Bende bu türü alacağım :) Böyle gidersek 1 ay içinde elimizde olacaklar :)

9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Diamondback Terrapin den 2 adet de ben istiyorum mümkünse.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ecem hanım tuzlu su akvaryumcularına şimdiden kaplumbağa sevdiğisini aşılamaya başladınız bile. İnşallah sorunsuzca geçer organizasyon ve sipariş veren herkes sağ salim kaplumbağasına ulaşabilir.

11. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Fatih bey çok teşekkür ederim :)
    Özgün bey tabikide mümkün. Cumartesi sayıyı verdikten sonra ayrıntılı ulaşım bilgilerini sizlerden alacağım :) İstanbul içindekiler elden teslim alacak bu arada.

12. murat06

murat06

İsim:
    Murat Oz

Ecem Hanım getirebilirlerse ben de 2 adet Fly River Turtle (Carettochelys insculpta) istiyorum. Uzun zamandır aradığım ve çok istediğim bir tür :) Ama bulmak kısmet olmadı :(

13. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Ecem merhaba;

peki sence bu türlerden alacağımız bir kaplumbağa, bizim evdekilerle uyum sağlayacak mıdır? bendeki kırmızı yanak biliyorsun.. aynı yerde bakabilir miyiz?

14. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Ceren bende bu konu hakkında bir yazı yazmak için siteye girdim.
    Dün bütün gece bu konuda araştırma yaptım. Yabancı sitelerde burada yazdığım bütün kaplumbağalar hakkında tek tek inceleme yaptım. Ve sonuç olarak DİAMONDBACK TERRAPİNden vazgeçtim..

Diamondback terrapin fazla saldırgan bir tür. Kendi yavrularını bile yiyormuş. Snappingler kadar saldırgan olabiliyormuş. Ve fazla büyüyorlar. Bu nedenler tek başlarına beslenilmesi tavsiye ediliyor. RES'lere saldırmakla kalmaz hatta yermiş.

Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucunda bizimkilerle yaşayabilecek türler ; Painted kaplumbağa türleri, Albinolar, Mapler.

15. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Fly River Turtle ile ilgili bir şey söylediler mi?:bilmem:

16. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Fly River Turtle'ı mail olarak attım daha sonrada aradım.
    10 civarı sipariş edeceğimizi söylediğimde mutlu oldular tabiki buluruz dediler :)
    Şöyle bir durum var, hangi tür olursa olsun yasal olduğu sürece getiriyorlar. Fakat önce Tayland'daki çiftlikten getireceklermiş. Oradaki çiftlikte yoksa istediğimiz türlerden herhangi biri, başka çiftliklerle görüşüp mutlaka getireceklermiş. Tayland'da bulunan kaplumbağalar 1 ay içinde elimizde olacak hatta 20 gün içinde falan. Tayland dışındaki çiftliklerden getirilecek kaplumbağaların süresi uzayabilirmiş. Ama birkaç ayı geçmezmiş. Yani kesin getiriyorlar fakat süresi belli değil. Tayland'da Fly River Turtle olup olmadığı bu hafta içinde belli olacak :)

17. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Heh bir de para hakkında fazla konuşmadım türler kesin olarak belli olmadan fakat ilk başta kaplumbağalar elimize sağlıklı ulaşmadan ücretleri göndermeyeceğimizi belirttim. Bu konuda bilgi vermediğimi farkettim :)

18. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Bunlar çok güzel haberler Ecem hanım ilginize teşekkür ederim.İnşallah dedikleri gibi olur, çünkü daha önce yazdığım gibi Ankaradakilerde çok emindi, sadece biz olduğumuz için getirtmemiş olabilirler, orada İstanbul grubuda olduğu için şansımız artıyor:)

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ecem ne oldu bizim Kaplumbağa işi? Somali açıklarında korsanlar mı el koydu?:)

20. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Yok yahu bekliyoruz :) Map ve Diamondback terrapin türleri çok fazla çıktı benden tür ismi istediler bende iki türünde ne kadar alt türü varsa onların adını istediğimi ona göre karar vereceğimi söyledimizi :) Ayrıntılı türler ve Fly River Turtle yarın saat 2 de belli olacak :)

Bu arada Diamondback alacaklara önerim Ornate Diamondback olur :) Bir bakın derim :) Yarın şu alt türlerde belli olsunda buradan tekrar hangi alt türü istediğinizi konuşuruz :)

Sayfayı Paylaş