1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zaman Ayarlı Grup Priz Yapmak

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bu konuda en güzel bilgiyi buradan alabileceğimi düşünüyorum. Sistemime 6-7 adet zaman ayarlı priz eklemek istiyorum ama piyasada satılan dijital prizlerle yapmaya kalkarsam çok yer kaplayacak. Daha kestirme bir yol muhakkak vardır yada bir ekipman. Aklımdaki şalter tipi ürünler aslında ama neyi alacağımı nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Dostum prizleri alıp sök.İç devresini bağla bu şekilde halledebilirsin.Bu tarz yaparsan elektirk panosu şeklinde hacimli olur.Daha küçük bişey düşünürsen arduiono programlarına bak.İngilizcen varsa yurtdışı sitelerde çok fazla örnek çalışmalar var.

Arduino ile led dimler gibi röle ile prizleri açıp kapaya bilirsin.Hatta internet kartını eklersen internetten bile açıp kapatabilirsin.

3. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ardunio kartlarını daha öncede okumuştum ama o kadar teknik bilgim yok. Pano şeklinde düşündüm en basiti şalter tipinde olanlarla ama yer kaplıyor hepsi.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
  5. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Çok güzel ürünmüş ama ellerinde kalmamış ocak sonu şubat başı yeni sürümü çıkacakmış. Bir an heveslenmiştim.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çok uzun zaman değil aslında bir şekil idare edilip bu tip derli toplu bir ürün alınabilir.

7. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    O zamana kadar bir şeyler almak lazım ama. 2 kere maliyet demek bu.

veysel bunu beğendi.
  8. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Kendinizde biraz uğraş ile yapabilirsiniz bence.Röleyi kara köyden alın.Röle kontrolü için belki dıy ürünler satılıyordur yurtdışında.

Ben led dimleme için böyle bir ürün bulmuştum.

9. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    sigorta görünümlü zaman saatleri ile bunu cözebilirsin.

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Aslında olası en ucuz manuel prizlerden almaya karar verdim 9.90L. Şimdi şık görünecek diye masraf yapacağım sonra bir masraf daha. Gereksiz olduğuna karar verdim. Görsellik zaten en geri plandaydı, öyle de kalsın istedim. Aquareef in yeni sürümünü beklerken işimi görecek bir şey yeterli olacak. Teşekkür ederim herkese

veysel bunu beğendi.
  11. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bu konuda sanırım Neptune Systems - APEX SYSTEM Kontrol Ünitesi en geçerli olanı. 6 priz standartla geliyor eme ekleme yapılabiliyor. Her priz ayrı ayrı zamanlanabilir, geçiktirilebilir, internet üzerinden kapatılıp açılabilir. Bunlara ek olarak ph redox ısı ölçümleri takip edilebilir, su tamamlama kontrol edilebilirmiş.

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    6'lı golyat prizlerden alıp biraz modifikasyonlarla istediğiniz priz grubunu yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Bir kutu bulabilirseniz direk 6 lı golyat prize uygun kapa açarsanız iç kısmınada zamanlayıcıları bağlayıp anahtar gibi faza bağlarsanız zamanlayıcı zamanı geldiğinde prizleri aktif edecektir. internet bağlantısı olmasa bile 6 lı golyat priz 4-5 TL arası timerlar dijitalleri 15-20 arası 6 adet deseniz her priz zamanlayıcılı olmasına gerek olduğunu düşünmüyorum 3 adeti zamanlayıcılı olsa 65 tl ye elektronik malzemeleri temin edersiniz 5 tl kablo ücreti ona uygun bir kutuyuda ki sıva altı plastik kutular çok makul onun için 15-20 arası bulsanız 6 prizli 3 adet timerlı priz gurubu elde edersiniz. Ama onunu yerine 6 lı golyat priz + 2 adet dijital timer alırsanızda iş görür diye düşünüyorum.

13. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ben elektrikten anlasam neler yapacağım ama. Bana verdikleri geciktirici zaman rölesini bile bağlayamadım. Hatta fotoğrafını ekliyeyim, bağlantısını biliyorsanız bir süre onunla idare edebilirim.

IMG_3112.JPG

IMG_3113.JPG

14. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Basit gibi görünüyor tarif edeyim,
    B1 b2 ile hiç işin yok (24 volt için kullanılıyormus)

L ye prizden gelen 220 vac den birisini
    N ye diğerini
    Sonra L den direk 2 ye bir kablo çek
    3 ile N den birer kablo çıkart cihazı bağla tabiki önce bir ampul felan dene

İki opsiyonlu gibi gözüküyor ya elektrik geldiğinde önce çalıştırıyor, sonra kapatıyor yada ihtiyacın olan tersi

Bu arada bunu bağlasanda topraklamayı ayrı hat olarak çekmeyi unutma cihazı çalıştırırken

Eğer ters çıkarsa 3 yazdığım yerleri 1 kabul et

Ufak bir hatırlatma yapayım elektrikle uğraşırken yanınızda mudahele edecek bir seyirci olmasına dikkat edin ve kabloyu ne olursa olsun avuc içiyle kavramayın mumkun oldugunca kontrol kalemi ve gerekiyorsa elinizin tersiyle ilk mudaheleyi yapın ( elektrik çarpınca kasılma refleksi kavrama şeklinde ortaya çıkıyor elinin tersi bu yüzden önemli )

ka2n ve LostRua bunu beğendi.
  15. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bu konuyu dün sizin söylediğiniz gibi halletmiştim ama bir ay şu yaptığınız açıklamayı kimseden alamadım. Tabi ki anlatılıyor ama bilmeyene anlamak zor geliyordu. Teşekkür ederim

16. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Dün dikkatimi cekmisti ama söyleyemedim krk sitesinde ürünlere pdf koymus baglanti semasida vardi keske orayada bir baksaydiniz. Ama hallettiyseniz güzel olmus. Bende bunun tek fonksiyonlu 60 saniyelik olanini alacagim. Gözlemlediniz mi hic 1 dakika yeterli bir süre mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Oraya da bakmıştım ama şemadan anlamıyorum. Aynı şema ürün üzerinde de var zaten

LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş