1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zarar Verirmi ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elimde bir miktar seramin var (egeseamik). Bunları değerlendirmek istiyorum çeşitli mağara vb.şeyler yapıp 1 hafta tuzlu suda beklettikten sonra akvaryuma atsam herhangi bir zarar verirmi ? Marka neden yazdınız derseniz kaliteli salınım yapmayacağını düşünüyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zarar Verirmi ?

Malzemelerin fotoğraflarını yayınlarsan iyi olur. Bu tarz malzemeler tuzlu su akvaryumlarında bile yumurta dizilmesi için kullanılıyor. Kısaca zararı olmaz ama yine malzemeyi fotoğraflarsan iyi olur.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Zarar Verirmi ?

Cuma günü koyabilirim anca. Yanıt için teşekkürler. Cuma günü buradan yayınların.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zarar Verirmi ?

Akvaryuma zararı olmaz düz zemine yumurta yapıştıran balıklar için mükemmel yumurtlama alanı olur bunlardan. Mağra yapmak için nasıl bir şekil düşündün bilemiyorum ama salınım yapacak malzeme değil kullanabilirsin. burda:gif

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Zarar Verirmi ?

Ya işte bunları keserek yada düzgün bir şekilde kırarak kenarlarını sımpara ile düzelterek silikon ile yapıştırarak dışlarınada taşlar yapıştırark balıkların saklanabileceği yerler yapıcağım. Tam olarak mağara denmez :) Zebralar için uygun olur dimi :D Temel abi istersen bahçelievlere gel 1 kutu vereyim :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zarar Verirmi ?

Gayet güzel bir fikir, zaten beslediğin tür bu alanları seven bir tür. Eğer ortaya güzel bir mağra çıkarırsan tercih edeceklerdir. Zaten üremeyi seven tür, bir de sen çoşturursan ne olacak bilmem. burda:gif

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Zarar Verirmi ?

Bu seramikleri kullanmadım ama sorun olacağını zannetmiyorum.Çünkü seramikte doğal malzemeden yapıldığı için salınım yapmaz.

Sayfayı Paylaş