1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebra Cichlid Akvaryumuna Deniz Kumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Bu akvaryumum, resimdeki taşlar başka bir konuda ilgi görmemişti.

Acaba deniz kumu koysam nasıl olur bu akvaryuma ? Ya da olur mu ? Zebralar kumları yer değiştirirler bir sorun olur mu ?

Yardımcı olur musunuz ?

2. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Bunun gibi boyalı taşlar,ilerde salınım yapacaktır.Balıklara zararı olabilir ve hobide sevilmiyen taşlardır.
    Tankınıza silis,quartz,midye kırığı ve mercan kumu ekleyebilirsiniz.Zebralarında hoşuna gidecektir.Cikletler kumla oynamı severler,tankta harfiyat işini çok ii yaparlar.

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Teşekkür ederim silis kum düşünüyorum .

4. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Kardeş deniz kumunu iyice yıkayıp koyabilirsin.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Silis kum koydum yeni konu açıpta resimlerini koyacağım.

murer bunu beğendi.
  6. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    Aslında bir zamanlar ben de koymayı düşündüm.Ama düşündüm de deymez temizliği çok zor olur.Özellikle harcanan su parası.Hazır almak daha iyidir.Kilosu 1 liraya satılıyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. kendoww

kendoww

İsim:
    KENAN DİNİBÜTÜNOĞLU
    Uzun zamandır zebra besliyorum genelde midye kırığından daha hoşnut oluyo keratalar taban malzemesi olarak.Birde bu küp olayı gerçekten çok bozuyor görselliği ve doğallığı.Bol kayalı olması hem görsellik hemde balıklar için daha iyi olacaktır.

8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Evet çok haklısınız.Denedim ve gördüm ama yavruları hala elimde dişi erkeği sattımda yavrulardan kaçış yok . :D

Sayfayı Paylaş