1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

zebra ciklet mi ? canlı doğuranmı ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    arkadaşlar bende zebra ciklet var ben canlı doğurana geçme konusunda tereddütlerim var eş zebra verirsem akvaryumcu yerine canlı doğuran verecek ama 5 6 tane falan sizce alayımmı zebralarla devammı 250 tanede yavru var zebra ciklet. Yoksa canlı doğuranamı geçeyim ?

yardımcı olursanız sevinirim ! .

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Canlı doğuran güzeldir. Güzel tür alırsan rengarenk olur zebralarda iyidir ama yavrularıda insanı sıkar. Birde bitkili düşündüğün için canlı doğuran yavrularıda rahat edecektir ben bile düşünüyorum canlı doğuranı yani. Çok güzel gözüküyorlar hemde yavruları bitkilerin arasında dolaştımı...

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    kararsız olduğum için ayrı bir konu açtım bende canlı doğuran ağırlıklıda çevremdeki zebra zebra diye baskılardan rahatsız oluyorum !
    herkes bulmuşsun kaynağı her ay yavru diyorlar satarsın diyorlar ama elimde kalcak yavrular ebeveynlerden için zor ikna ettim adamı karşılığında canlı doğuran için hazır tamam demişken adam değiştirme taraftarıyım .

Akvaryumcu yerine belki 4 5 tane vericektir tahminim balıkları görelim öle dedi . Fazla vermeyecek ama üstüne kendim ekleyeceğim artık !

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    O kadar eklemene gerek yok. 3 dişi 1 erkek molly alırsın black( siyah) moly tercihimdir. Sonra 3 dişi 1 erkek platy alırsın. Birde 3 dişi 1 erkek lepistes. Bu sana yaklaşık 1 ay sonra her dişinin 10 yavru yapması dahilinde ve bitkili bir akvaryumda 90 yavru eder. Onlarda emin ol akvaryumu donatacaklardır. Güzel bir görsel şölen olur. Ama o kadar balığı bir anda akvaryuma ekleyince vede akvaryumdaki nitrat döngüsü oturmayacağı için. Ve canlı doğuranların ilk başlarda dış parazit mantara açık olduğu için. Hergün bir % 20 su değişimi yap ilk 1-2 istersen 3 hafta yapabilirsin o dönemde bitkisel ağırlıklı besinlerle iyice sağlıklarına kavuşturursan balıklarını sorun olmaz. Ama emin ol su değişimleri onları canlandıracaktır. Dip çekimi ilede bakteri mantar vb... Kurtulmalarını sağlar.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Zebraların yavrularıda iyi de para etmiyor. Ticaretini yapmıyorum da genede para veren yavrular olması daha iyi olur bizede üç beş katkısı olur masrafı çıkartırım yavaş yavaş . !

haklısınız sayıyı arttırırım bu su değişimi dip çekimiyle aynı değilmi ?

nasıl yapılıyor daha önce bilmediğim için yapamıyordum !

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    dipten bir hortum vasitası ile yada bunun için özel olarak yapılmış araçları kullanarak yapabilirsin. Akvaryumcuya sorsan dip çekim hortumu diye yada pompası gösterir. Otomatikleri var dip süpürgesi birde manuel elle olanları var sen elle olanları alacaksın.

7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    hım maliyeti ne kadardır ?

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    2 tl ye almıştım ben. Ama şimdi 5-10 civarına satabilirler. Olmadı temiz bahçe hortumu bile kullanırsın. Arabadan benzin çekmek gibi. Biraz nefesinle içerideki suyu çekersin. Gerisi kendisi gelir. İstersen onunla kaba pislikleride alırsın gezdire gezdire. 10 tl o tutar balıkların tanesi 2 lira desek 24 lira o tutar. O kadar zaten bitkilendirmek istiyorsan o silis kumunun üzerine 3-4 cm hagen kum ser. Kolay bitkiler seçeriz zaten 60 litre olduğu için ışıkta ucuza gelecektir.

9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    zebraları götürdüm 7.5 tl ye aldı yerine 2.5 tl den 3 tane plati aldım kazıkmı yedim ?

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Kaç adet zebrayı 7,50 TL ye aldı?. Platyleri pahalı almamışsınız ama platylerinde çeşidi çok.

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    1 eş zebrayı 7.5 tl ye aldı molinin dişiler aynı erkek beyaz yüzgeçleri kırmızı verdim zebraları moralimi bozdular :(

Sayfayı Paylaş