1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebra cikletlerim yumurtladı erkeği çıkarmalımıyım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde skunet02 tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. skunet02

skunet02

İsim:
    Ömer Faruk PAKSOY
    Merhaba arkadaşlar. 50 litre akvaryumda 1 çift zebra cikletim var.Bunlar 2 gün önce yumurtladılar.Yumurtadan çıktılar ve anne onları kumunu kazdığı yere taşıdı şuan hala keseliler.Tam olarak ne zaman serbest yüzüşe geçerler akvaryumda 1 çift zebramdan başka balık yok.Acaba erkek zebrayı çıkarmalımıyım yavruları yermi tereddütlerim var yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: Zebra cikletlerim yumurtladı erkeği çıkarmalımıyım

Yavru zebraları çıkarmana gerek yok bence.6-7 gün içinde keselerinden kurtulacak ve serbest yüzmeye başlayacaklardır.Yem verirken ezip de azar azar ama sık yemleme yaparsın.Artemia da verilebilir diye biliyorum ama bundan kesin de emin değilim???

Bu arada 50 litre tankın da Zebralar için yetersiz olup onların yaşam koşullarını çok zorladığını da yazmadan geçemeyeceğim.Kesinlikle tankını büyütmeli veya baktığın türü değiştirmelisin.100-150 litreden aşağı bu balıklar için uygun değildir.Yavrular için sıkıntı olursa da bu sebepten ötürü olabilir?

3. skunet02

skunet02

İsim:
    Ömer Faruk PAKSOY

normalde 240 litre akvaryumda kalıyorlar.Sadece yavrulayacakları zaman 50 lt lik akvaryum koyuyorum.Şimdi balıklar serbest yüzüşe geçtiklerindemi anne ve babayı ayırmalıyım

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Yanlarında başka balıklar yoksa yavruları yalnız bıraka bilirsin.(Anneden ziyade Babaları zarar verebiliyor)
    Eğer başka balıklarda varsa annesini-babasını alma,koruma içgüdüleri var,bölgeye hiç kimseyi sokmazlar.
    Buna elinizde dahildir. :)

Sayfayı Paylaş