1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

zebra sarı prenses birlikte yaşarmı lütfen

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde enescan58 tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. enescan58

enescan58

İsim:
    enescan sağlam
    Sarı prenses ve zebra birlikte yaşar mı (lütfen yardım edin)

Merhaba ben sarı prenseslerimin yanına zebra child alıcam. amerikan zebra sarı prenses ile yaşar mı deneyimli tecrübeli ve beslemiş arkadaşlara soruyorum ? Allah razı olsun.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: zebra sarı prenses birlikte yaşarmı lütfen

Enescan bey,sarı prenses ile zebralar bir arada yaşayabilse bile ikiside farklı habiatın balıkları olduğundan bir arada beslenmemelidir.Zebralar hırçın ve sert balıklardır.Özellikle üreme dönemlerinde akvaryumda resmen terör estirirler.Bu iki türü bir arada beslememenizi tavsiye ederim.

3. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür

Kesinlikle olmaz böyle bi hata yapmayın. Sarı Prenseslerinizi güzelce büyütün. Zebralar çok hırçın balıklar sarı prenseslerinizi vururlar. Bence tek tür besleyin.

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Ben şuan mecburiyetten koydum sadece erkek albino zebra ama benim spler daha kötü davranıyorlar zebrama. Zebra öle kalıyor.

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Benim düşünceme göre zebra kesinlikle beslenmez hayır diye bir şey yok.Besleyebilirsiniz tabii ki fakat zebralar sert balıklar sarı prenseslerinizle kavga ederler.Tabii ki türleri sert balık diye hepsi sert olacak diye bir şey yok fakat bence.Çünkü her balığın insalar gibi onlarında bir kişiliği,davranışları var.O alacağınız zebra belkide çok hırçında çıkmayabilir.Yani kişilikle alakalı bir şey.Ama genelde hep hırçın ve sert oldukları için böyle söyleniyor.Zebra sinirli balıklar olduğu için zaten üreme dönemlerinde her balık biraz sinirlendiği stres olduğu için zebralar böyle anlarda kuduryorlar.:)Beslenmesini önermem.Fakat tercih yine sizin tabii ki.

6. cihan

cihan

İsim:
    cihan yalın

Meraba arkadaşım bende aciz ane görüşümü dle getireyim dedim. bence Besleme derim ben çok besledim zebraları 2 sene sadece zebra besledim sonradan dağıttım son 4 adet kalmıştı yanlarına sarı prenses koydum ilk günü kayalar olduğu için bişey olmadı bir kaç gün sonra yem verir ken yemi attım sadece zebralar geldi prensesler gelmedi yeme merak ettim sonradan baktım ki kayaların içinden hiç çıkmıyolar sonra ayırdım onları bir baktım kii sarı prenseslerim heryerleri param parça o gün hemen onları da dağıttım şimdi 6 senedir malavi besliyorum senden de allah razı olsun kardeşim arkadaşların tavsiyelerine uy ben ne kadar malavi türlerini 6 senedir beslesemde benden tercübeli kardeşlerim var burda sağ olun.

reis bunu beğendi.
  7. enescan58

enescan58

İsim:
    enescan sağlam

Yeni akvaryum aldı 300 litre içide 2 ıceman, 1 ahli, 5 sarı preses, 1 zebra cichlid, 4 albino zebra yavrusu var.

8. yusta1907

yusta1907

İsim:
    Yunus Emre Usta

Benim erkek zebra tek. Bilerek eş almıyorum sarı prenseslerle gül gibi gidiyor Maaşallah.

9. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ
    Zebra ile sarı prenses bir arada yaşamaz zebralar cok fazla hırçin özellikle yurmurta dökme zamanında...

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ve sakında alma hemen yavru yaparlar ve akvaryumda kendilerinden başka canlı barındırmazlar,tam bir istilacılardır...:)

Sayfayı Paylaş