1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebra Yavrusu

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Sky2007 tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    15-17 gün önce Zebra cikletlerin yumurtasını görmüştüm.
    Sadece anneyi yumurtanın bulunduğu vazo ile beraber başka bir akvaryuma koydum.
    1-1.5 hafta sonra yumurtalar kayboldu yavrular gözükmeye başladı.
    Şimdi ise anne yavruları vazodan dışarıya çıkarıyor. O an çok saldırgan oluyor bana karşı falan :)
    Bi zaman sonra vazoya tekrar yavruları topluyor.

Benim bu yavrulara ne yapmam gerekir?
    Bildiğime göre anne yavruları besliyor. Bu ne zamana kadar devam ediyor? Anneyi ne zaman kendi akvaryuma koyayım?
    Bu yavrular için yavru balık yemleri var onlardan alıcam ama bu yavrular yemi nasıl alacaklar onu bilmiyorum. :koptum: Önerdiğiniz bir yem var mı?
    Fotoğraf kötü ama Vazonun için dışı yavru dolu 100-150 tane var sanki :)

Bundan ayrı nasıl olduysa Sarı Prenses dişinin ağzının dolu olduğunu farkettim.
    Ama baya olmuş herhalde ağzına yumurta alalı. Bugün ağzı inmişti. Akvaryumları değiştirirken bir de baktım. 1 tanecik yavru var. Biraz huylanıyorum :koptum: Ağzına da bakamadım. Herhalde kusmuş ve diğer balıklar yemiş. Bu da arada bi yerde kalmış
    Bunu zebraların yanına koysam herhangi bir sorun olur mu? Dişi zebra, yavru balığa zarar verir mi?

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Bu da başka bir fotoğraf. Diğerinden daha iyidir herhalde :)
    Anneyi ne zaman kendi akvaryumuna almalıyım? Yavrular en kolay nasıl beslerim?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu aşamada annenin onları koruyacağı balık ta olmadığına göre çıkart derim.
    Anne şu durumda çok büyük yemleri ufaltıp püskürterek yedirir ama aynı şey yukarıdan da verilirse sorun yok yani yavru yemi yada çeşitli yemleri ezerek toz yapıp verilmeli...

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Bugün Sera'nın 18grlık artemiasını ve karışık ufak yavru yemi aldım. 1lt'lik şişeden de artemia düzeneği yaptım. Kapaktaki silikonun kuruması için yarın artemia'yı deneyeceğim. 1 günde artemianın çıkartılması sürerse 2-3 sonra anneyi çıkaracağım.

Tek olan Sarı prenses yavrusunu da bu akvaryuma koydum. Bildiğime göre Seranın artemia'sı tuzlu oluyor ama herhalde az geliyor. Ben 1 lt'ye ne kadar tuz katmalıyım?

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Dün koymuş olduğum Sarı prenses yavrusunu, yavru akvaryumda göremiyorum. Herhalde Zebra onu yemiş. :(

Artemia düzeneğini yaptım ve havayı verdim. 0.5lt akvaryum suyu 0.5lt hazır su koydum. 1 tatlı kaşığı kaya tuzunu erittim ve 1 çay kaşığı fazlası da artemia attım.

Sayfayı Paylaş