1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebralarımın Cinsiyeti?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde tamel tarafından 12 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. tamel

tamel

İsim:
    burak tamel
    Arkadaşlar zebralarımın cinsiyetleri konusunda bir ayrım yapıp bana bildirirseniz sevinirim...

1: [​IMG]

Uploaded with ImageShack.us

2:

2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Işıktan dolayı tam olarak anlaşılamıyor.

Karnı turuncu olan balık dişidir.Karnında turunculuk olmayan ise erkek.Bu kesin ve net bir sonuç verecektir. :ay:

3. tamel

tamel

İsim:
    burak tamel
    Bilgi için teşekkürler. Üst resimdeki zebranın karnında çok belirgin olmayan turuncu noktacıklar mevcut. Bu onun kesin olarak dişi olduğunu gösterir mi?

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Güven Kardeşimin ve portal ailesinin bana verdiği bilgiler doğrultusunda üstünde turuncu noktalar varsa kesin dişi !

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Noktalar derken tamamıyla turuncu olması gerekir saat:gif Size yardımcı olması açısından bir resim eklemek istiyorum. Fotoğraf gözükmedi sanırım.

6. tamel

tamel

İsim:
    burak tamel
    zebramda bukadar yoğun turunculuk yok. her iki tarafında belki 6-7 turuncu benek mevcut

7. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Noktacıkla olmaz ki belirgin şekilde resimdeki gibi olması lazım :smiley33:

Bu balıkları ne zamandan beri aldınız? Ne kadardır aynı akvaryumdalar? Bu akvaryum kaç litre? Ekipmanlar neler? Hep birlikte geziyorlar mı yoksa kafalarına göre takılıyorlar mı? :)

8. tamel

tamel

İsim:
    burak tamel
    Zebraları 2 hafta önce alıp karma akvaryumumun içine koymuştum. (3 sarı prenses, 3 beyaz prenses, 2 iceman, 1 yunus) Dün diğer balıklara zarar verdiğini gördüm ve bugün yeni- küçük bir akvaryum alarak zebraları bu küçük akvaryuma aldım. Şu an kavano-taş-hava taşı var akvaryumda. Hacmi bilmiyorum ama resmini ekliyorum. Aynı zamanda üreme için dizaynın yeterli olup olmadığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Birlikte gezmiyorlar. Bazen ikisi de birer kavanoz içine giriyor, bazen de biri kaçıyor biri kovalıyor

9. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Siz akvaryumun uzunluğunu enini ve yüksekliğini ölçün buraya yazın biz yardımcı oluruz.Ancak hacim ufak gözüküyor.Zaten cinsiyetler tutsaydı 2 hafta içinde eş tutmaları gerekirdi.Hep birlikte yüzerlerse anlayın ki eş tutumuşlardır.Akvaryumunuz hakkında önerilerim;

1)Isıtıcı yoksa en kısa sürede temin edin.

2)Filtre alın.

3)Dibe silis kum gibi ince taneli kum koyun.

4)Şu anda akvaryumun içinde ne varsa dışarı çıkartın içine bir tane kırık testi veya çay içtiğimiz kupalardan koyun.

5)Kırtasiyeden mavi gibi sade renk bir karton alın ve arka cama uygun şekilde kesip yapıştırın.Şu anki arka fon gözü bence yoruyor.

Şimdilik bu kadar :ay:

10. tamel

tamel

İsim:
    burak tamel
    vakit ayırdığınız çok teşekkürler yarın ilk iş bunları yapmak olacak. Bir de dişi olduğundan emin olduğum bir zebra temin edeceğim.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yardımcı olalım sana o zaman Güven. Fotoğraf bu sanırım ve konu linkide aşağıda.

http://www.akvaryumportali.com/threads/618-zebra-Cichlid?highlight=zebra

Warden bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş