1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zebralarımın kavgası

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Silahşor tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim, burasının uygun olduğunu düşünerek buraya açtım.

Dün akşam 5 tane zebramdan 2si ilginç hareketler yaptılar.
    Bahsettiğim hareketleri videoya çektim, aslında ben üreme anı diye çektim videoya ama sonradan düşüncelerim değişti.
    http://www.izlesene.com/player2.swf?video=1210224

Şimdi videoda tartışan (tartışan diyorum ben :)) balıklardan siyah olanı, bu videonun çekildiği ana kadar akvaryumdaki balıklara kök söktürüyordu.
    Ancak bu olay yaşandıktan sonra bi köşeye çekildi, ve artık beyaz balık kafa tutuyor diğerlerine.
    Oradaki turuncu küplerden biri siyah balığındı, önünden bile geçirmiyordu diğer balıkları. Ancak şimdi kendisi önünden bile geçemiyor, beyaz olan balık aldı orayı :)
    Ve zaman zaman birbirlerine kafa tutuyorlar sanki. Birbirlerinin üstüne gidip solungaçlarını şişiriyorlar.

Şimdi bıu ilk tahmin ettiğim gibi bir çiftleşme merasimi mi?
    Yoksa kavgacı olan bu balıkarın arasında meydana gelen bir bölge savaşı mı?
    (İlginç bi tanımlama oldu ama olsun :))

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Zebralarımın kavgası

Çetin bir hakimiyet kavgası vermişler gerçekten. Zebra akvaryumlarında bu tip dalaşmalar herzaman görünür. ;) Sert bu balıklar çok sert.

Siyah olan bir köşeye çekildiyse diğeri gözünü korkutmuş demektir. Balıklardan birini yenimi ekledin akvaryuma ? .8.

3. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Zebralarımın kavgası

O çetin savaşa hala ara ara devam ediyorlar, birbirlerine karşı diklenmeleri ve solungaçlarını şişirmeleri (adeta bi kabadayı havasında :)) gerçekten görülmesi gereken anlar.
    İzlemesi gerçekten zevk verici :)

Hayır, hepsini aynı anda koydum akvaryuma, bir kaç gün önce.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Zebralarımın kavgası

Hakan balıklardan birini yeni eklediysen akvaryuma ,büyük ihtimalle eski balık kraliyet tacını kaptırmak istemiyordur. Büyük ihtimalle yakında mutlaka birinden birisi geri vitese takacaktır. Ama ikisi birden çok baskın çıkarlarsa ozaman kötü. Birbirlerini aşırı hırpalıyorlarsa birini ayırmak zorundasın akvaryumdan. burda:gif

5. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Zebralarımın kavgası

Yok en son bu videodan başka öyle birbirlerine girmediler. Sadece karşı karşıya geçip birbirlerine dikleniyorlar, birbirlerinin üstüne gidip geri çekiliyorlar.
    Ama dediğiniz gibi çok hırpalanma olursa o zaman ayırırım birini.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Zebralarımın kavgası

Vay bee. Zebralara bak coşmuşlar maşallah. Zebraların bu tür çekişmezliklerine çoğumuz şahit olmuşuzdur. Ama bunlar fena... :D Kardeşim Allah yardımcın olsun.

7. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Zebralarımın kavgası

Amin :) Teşekkürler :)

8. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Zebralarımın kavgası

Hakan sanırım bunlar senin yeni aldığın yeni zebralar :) Hayırlı olsun bakalım burda:gif Çetin ceviz çıkmış keratalar :D Umarım kavgalar uzun süre devam etmez...Eminim bir süre sonra hiyerarşisi oturacaktır akvaryumunun ama bu arada kayıp vermemek için dikkatli incelemelerde bulunman gerekli olacaktır. :)

9. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Zebralarımın kavgası

Hakan Bey;

Zebralar bi çift bakılması gereken balklardır yoksa böle kavgaları daha çok görürü ve kayıp verebilirsiniz.Bu yüzden akvaryumda sadece bi erkek olması gerekmektedir.4dişi1erkek çok güzel olur.

Saygılar...

10. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Zebralarımın kavgası

@salkayetrer
    Umarım bahsettiğiniz gibi olur. Şu an hala akvaryumun içinde karşılaştıkları zaman birbirlerine dikleniyorlar :) Ama neyse ki videodaki gibi saldırmıyorlar.
    O değil beyaz balıkla diğer siyah balık sanki örgütlendiler :) Önceden iki siyah iyi anlaşırlardı, şimdi birbirlerinin üstüne gidiyorlar :)

@kaan07
    2 erkek 3 dişi var şu an, eğer bu takılmalar devam ederse dediğiniz gibi ya çift beslerim ya da (büyük ihtimalle bunu yaparım) sarı prenses, yunus ya da köpek balığı alırım.
    Bakalım bakalım zaman neler gösterecek...

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Zebralarımın kavgası

Zebra beslerken başka balık bakarsan yazık olur

12. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Zebralarımın kavgası

Hehe :D Hayırlısı olsun bakalım.Zamanla göreceksin daha neler olacak :)

13. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Zebralarımın kavgası

Yarın değiştiriyorum tekrar balıkları.
    Bu zebralar gittikçe gözümü korkutmaya başladı :)
    Sarı prenses ve yunus alacağım. Anca hangi boylarda alsam kararsınızm, onunla ilgili de bir konu açacağım, profesyonellerin fikirleriyle hareket etme en iyisi...

14. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Zebralarımın kavgası

Haklı bir düşünce :) Konuyu aç bakalım :)

Sayfayı Paylaş