1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zehirli Ok Kurbağası Vivaryumu ( Poison DartFrog Vivarium )

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Kutlarım, ellerinize sağlık. Sis olayı da ayrı bir hava vermiş.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Valla çok hoş. Kafamda şimşekler çaktı. Ekosistem yapılabilir bu paludaryumdan.. Alttan balığın durduğu zemini kare desenli sıva altı ızgaralarından üzerine aşağıya kum geçmeyecek şekilde üzerine kadın çorabı vb. bir malzeme üzerine sersek kumu veya kum yerine daha büyük parçalı taş kullanabilir. Daha sonra su oturduktan sonra illa ki nitrat ortaya çıkacak.. Bu altta duran sıva altı kare desenli malzemenin altındaki sudan, arka taraftaki bitkilerin o kısma kafa motoru yardımıyla su çektirilecek. Su bitkilerin üzerinden veya toprağına verilecek. Bitkilerin toprağından süzülen su da akvaryuma şelale misali aynı tasarımınızdaki gibi dökülebilir estetik olarak.

Bu sayede nitratı bitkilerinize emdirmiş, döngüyü tamamlamış olursunuz. Sistemin sizden tek istediği aydınlatma olacaktır. Onu da odanın güneş gören yerine koyduğunuzda, size sadece akıntı motorunun harcadığı elektiriği karşılamak kalır.

Ben bunu bir düşüneyim. :) Çok hoşuma gitti. Organik olarak cherry domatesi vs. bile yetişir. Sadece seyri güzel bitkiler değil, meyve olarak çilek vs. bile yetişitirebilirsiniz. Evde duran 65 cm lik tankımda bunu denemek için can atmaya başladım desem? :D

Süper.

3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bırak ya ben oynamıyorum:rolleyes: . Yaptım olacak diyor 2 günde tank hazır. Abi bunlar var da aslında sende parça parça mı gösteriyorsun anlamadım :D :nazar::nazar::nazar:

YMR_AY, ozgun_cyprus ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Özgün abi, görüntü şahane,ayakta alkışlıyorum. Aşağıdaki canlı da yakışmaz mı oraya? :)

ozgun_cyprus ve Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Korkunç...:cool:

6. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Ofise gelen çocuklu müşteriler var. Ben ofisdeki akvaryumu çocukların ilgisini çeksin de anne babası ile daha rahat konuşabileyim diye kullanıyorum. Örümcek, hem de tarantula boyutunda, kafadan çocuğun anne babası girmez ki ofise, akvaryum çocuğun ilgisini çekip oyalasın :)

Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özgün abi bukalemun,renkli kertenkeleler yada Peygamber devesi çocukların hoşuna gider ve ilgisini çeker...:)

8. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Abi bu da olsun. Tavsiyem yerin varsa, bir plastik kaydırak etrafına 3-5 oyuncak daha yüzünüze bile bakmazlar:)

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :nazar: :nazar: :nazar: Bu ne yaaa? Sanki şirinlerin köyü gibi olmuş.

ozgun_cyprus, brkfrt ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  10. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Valla diyecek söz bulamıyorum Özgün hocam. Sen bu işi yapıyorsan biz ne yapıyoruz onu da anlamış değilim. Ayakta alkışlıyorum. temo8

ozgun_cyprus ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Adam mimar, göz zevki ve dizayn kabiliyeti bu, hayal gücünde sınır yok sonuçta. Maşallah.:nazar:

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Hocam Muazzam olmuş ama bu güzelliğe hangi şanslı hayvan eşlik edecek onu merak ediyorum.

H.Kaya.Gemlik. ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

yekim, nhtkmn, TencoMelih ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  15. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Bu güzellik karşısında saygıyla eğiliyorum Özgün....Harika olmuş....:anlastik:

16. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Sadece 41 kere maşallah.

17. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Özgün hocam budur işte, çok güzel olmuş akvaryum. Ben de buna yakın bir akvaryum düşünüyorum, paladaryum du adı galiba. Birkaç neon, aymoli,kılıçkuyruk, bir iki melek, vatoz vs süper olur sanıyorum.

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Evet. Evde kurup incelediğimiz nanodan edindiğimiz deneyim ile ofisdeki büyük akvaryumumuzu kurmaya nihayet kaldığımız yerden devam ediyoruz. Oldukça yavaş ilerleyen kurulum, işlerden vakit buldukça devam edecek. Şimdilik nem makinesi aktif hale getirildi, aydınlatmalar eklendi,dereyi oluşturacak kanal yerleştirildi, topraklar ve ana dal konulup ilk bitkiler ekildi. Sistem oturduktan sonra bakalım içine canlı arayışına tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ama öncelikle dere akış sistemleri, üst sarkık bitkilerin ekilmesi, ana havuzun işler hale getirilmesi, bitkilendirmenin tamamlanması, taş dekorların yerleştirilmesi... İş çok... Dedim ya, yavaş yavaş, vakit buldukça devam. Hem kuruluma, hem resimleri paylaşmaya :)
    Bu arada ofise bir de nano bitkili kurma planı var aklımda, bakalım ikisini nasıl götüreceğiz birlikte...

TencoMelih, lades, murat parin ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Harika bir çalışma daha geliyor. Sanırım sulak alan olmayacak. Heyecanla bekliyorum.

20. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Özgün bey ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.Etobur bir bitkinizde var galiba.

Sayfayı Paylaş