1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zeolife Akvaryum Tecrübeleri Beyaz Masa

Başlığı 'Katkılar ve Kimyasal Filtreler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eray zeolit konusunda sorun yok, sadece önceden haber vermesi yeterli. İlyas duruma bakıp istediği miktarı belirtmesi ile temin eder. Kova ve bandrol anlaşması yapıldı, tecrübelerin iyi yöndeki devamı ve netleşmesi ardından isteyen istediği kadar temin edebilecek.

Snowblind bunu beğendi.
  2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Eyvallah Temel ağabey.Sevindim devamını da temin edebileceğimize.

3. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Yıkıkzeo dağıtımları p.tesi gününden itibaren kargolanacaktır..
    İsteyen dostların iletişim bilgileri ile beraber mesaj göndermesi yeterlidir...

4. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    :rolleyes:

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    EE bakma öylle abi aradım açmadın söylemiştim. ;)

Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  6. Abi yıkıkzeo kullanılması farz olan bir ürün belli. Bana daha kısmet olmadı ama, zamanı gelince bende geçicem.. ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eline ulaşanlar yok mu arkadaşlar? Hafifçe tortu atmak için damacana veya ro suya tutmayı unutmayın, doğru kullanın gag guk yapmayın sonra. :D Dün itibari ile reaktör içinde kullanmaya başladım, bakalım artı katkısı olacak mı. :)

Erdem. bunu beğendi.
  8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Ben daha evvel ki satırlarda yazmıştım...tekrar yazayım....Suyun berraklaşması konusundaki performansına 10 puan 10 üzerinden...Benim geçen haftaki ps taşması problemim sırasında da 2 parti yenileme yaptım...etkisi gerçekten müthiş...paylaşmak istedim...selamlar

9. Abi bende aldığım zaman reaktörle kullanıcam mutlaka.

taakaa ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Reaktörü olmayanlar boynunu bükmesin ,mesaj atmaları yeterli :D

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ben de aldım ama kule yapıyorum şuan reaktör de yolda hemide pleksi falan değil cam dan üstelik silindir.

Kızıldeniz Akvaryum ve harfuzmani bunu beğendi.
  12. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Dün gelmesi gereken paket,kargonun yoğunluğu nedeniyle bugün elime ulaştı.İlk görselleri paylaşalım..
    ImageUploadedByTapatalk1354103392.185985.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1354103406.532671.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erdem., inifnity, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Harika bu yav....:okey:

14. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Elime az önce ulaştı, kutuyu açabilirsem yarın kullanacağım :) bu ne ya tırnaklarım kıralacak ne yaptınız hocam :) :)

barabelli ve Snowblind bunu beğendi.
  15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kapağın kenarında güvenlik bantı var, onu kırarsan kolayca açılır :D
    İçeriğe bak sen hayatım, ambalaj değişecek seri üretimde, senin yorumların değerli benim için.

16. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    YıkıkZeo elime ulaştı.Önce ılık su ile tortusunu giderdim.Daha doğrusu giderdiğimi sandım :) Tanka koyar koymaz akvaryumun içi toz bulutu gibi oldu.Kendi kendime kızdım elbette.Dün akşamdan itibaren tankımda YıkıkZeo yu kullanıyorum.İlk gözlemlerim suyun az daha berraklaşması oldu.Neden az diyorum?Çünkü su değişimini bir gün önce yaptığımdan dolayı su zaten çok temiz ve berrak durumdaydı.Şu ana kadar daha net gözlemleyebildiğim bir şey yok.Bir iki gün geçsin hele sonra daha net ifadeler ile yorum yapabileceğim.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tatlı su akvaryumun olduğu için aslında gözlem alanın kısıtlı Eray ama su berraklaşması zaten genel tespitimiz hepimizin. Balıkların hareketliliğine, yem isteklerine bakacaksın berraklık yanında, başka da sanırım bakabileceğin bir durum yok. Sağlıklı balıkların varsa ne kadar fark gözlemlersin bilemiyorum.

18. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Temel ağabey balıklarım çok sağlıklılar çok şükür.Dediğin gibi suyun az daha berraklaşması ortak bir gözlem.Ama balıklarım sanki daha az stresliler?Birbirlerini daha az kovalamaya ve biri yaklaştığında ürkeklikleri daha azalmaya başladı.Bu bir günde olabilecek bir şey mi bilemiyorum ama YıkıkZeo öncesi bunu diyemezdim.Zaten ille de gözle göreceğim diye bir durum da yok açıkcası.Tankımda iş yapan bir zeolitin olması bana huzur ve güven veriyor ki bu da her şeyden daha önemli.

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Akvaryuma ilk koyduğunda salınan tortuların hiçbir zararı yok eray.
    Sudaki değişimi problem olduğunda anında görebilirsin. Ben geçen hafta amonyak patlamış bir tankta kullandım, gerçekten birkaç saat içinde suda gözle görülür bariz netleşme oldu. Amonyak ölçtüm, ciddi düşüş oldu(ölçmeyi severim):)
    Problemsiz tankta gözlemlemek çok zor. Ancak temel in dediği gibi canlıları gözlemleyip farkı anlayabilirsin.

20. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    15 dakika önce ekledim sumpa reaktörsüz olarak.Tesadüfmüdür nedir kayaların arasından çıkmayan angel yüzünü göstermeye başladı :D.Kimbilir belkide tesadüf değildir birşeyleri hissetmiştir hayvancağız :).Bu arada biraz benek olmuş kendileri...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş