1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zeomag nasıl kullanılır?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde zexxus tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Magnezyum katkısı olarak korallenzucht un zeomag denilen bir ürünü ile karşılaştım ancak kullanım ve verimi hakkında fazla bilgiye erişemedim. Kalsiyum reaktöründe kullanılıyormuş ancak bildiğim kadarı ile magnezyum ve kalsiyum aynı anda kullanılamıyor tepkimeye yol açıyor. Bu ürünü özellikle kalsiyum reaktöründe kullanılıyor diye belirtilmesi merak uyandırdı. Ürün hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim!

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Evet abi zeomag saf magnezyum granülleri mercan kırığı ile karıştırıp kalsiyum reaktöründe kullana bilirsin.
    Yalnız yanlış bilgi almışsınız ben temponlasın diye magnezyum ve kalsiyumu aynı anda kullanıyorum sıkıntıda yok...:)

3. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Alpaslan inan bulunduğum şehirde senin bu şekilde uyguladığını duysalar eleştirilirsin doğrusunu söylemek gerekirse kimyasallar söz konusu olunca kendime güvenmiyorum o sebepten de tankımı riske atmak istemediğimden değil aynı anda kullanmak aklımdan bile geçirmedim. Bugün yaptığım testlerde
    Mg:1200
    Ca:460
    Kh:8,5
    Ph:8,1
    Sps eklemeye başladığım için kalsiyum reaktörü almayı düşünüyorum bu ürünüde görünce çok dikkatimi çekti. Granül olduğu için fazla magnezyum gibi bir şey başıma gelir mi diye de kormuyor değilim.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İsmail abi şu an mg düşük 1300 olmalı,ben olsam madem sps olacak kalsiyum reaktörü eklerim.
    Granül olsun abi mercan kırığı ile karıştırıp ekle ve ilk zamanlar iyi pir gözlem yap...:)

5. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Tavsiye edeceğin kullanımı rahat olan bir model var mı Alparslan ilk kez kullanacağım için her hangi bir bilgim yok sadece şunu söyleyebilirim kesinlikle kaliteli bir reaktör olmalı.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi ben reaktörleri kendim kafama göre yapıyorum ve de iş yapıyor,malum öğrenciyiz o yüzden bir marka veremeyeceğim,hangisi iyidir bir bilgim yok,ama bundan eminim ki benim dıy hepsinden iyi...:D

Sayfayı Paylaş