1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zeovit Sistem Başlangıç ve Gelişme Aşamaları

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Onurs tarafından 13 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Yakında pastel renkli sps ler görüceğiz değil mi? :D

2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    İnşallah kardeşim araştırmalardan çıkardığı sonuçları doğru şekilde uygulayabilirsem neden olmasın.
    Ama şuan elimdeki türlerde alakalı herhangi bir renk sorunum zaten yok diyebiliriz.
    Sistem iyice oturduğunda Kasım Aralık ayı gibi zor türlerden de birkaç parça ekleyerek renk kartelasını genişletmek istiyorum

muradtekin ve veysel bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Pocahontas'ta eklense iyi olur koyu kırmızı olması çok iyi...:)

4. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Alparslan resim paylaşırsan bakalım nasıl birşeymiş.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Esas ismi Red corn anemone abi...:)
    red corn anemon.jpg
    images (1).jpg

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Gezicimi bu yoksa sabitmi?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    veysel bunu beğendi.
  8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bu arada 2 foto arasında 20 gün var .
    Şuanki değerlerim ve led ışık altında alınan sonuçtur büyüme yaklaşık 2 cm çekemediğim arka tarafında ise yine bu şekilde 2-3 cm kafalar var 3 adet hepsi son 20 günde oluşumlar.ca reaktörü + 10 ml c balance ciddi güzel bir iyonik denge sağladı.
    ImageUploadedByTapatalk1442424607.339343.jpg ImageUploadedByTapatalk1442424621.087712.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burcu, zotiri, YMR_AY ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  9. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Pro2 sen nelere kadirsin, tabi iyonik dengenin marifetini de yabana atmamak lazim. Yalniz arkadaki hystrix de cosmus...MASALLAH

Montimahir bunu beğendi.
  10. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    evet oda ciddi büyüme yaşıyor şuanda rengide çok güzel oldu @Pennywise beyler bir gün makinayı alıp gelsede güzel resimler çeksek :=))

11. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu

Montimahir bunu beğendi.
  12. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Dozajı kayıtlı programa aldıkki yarın öbür gün nerde hata yaptığımız ortaya çıksın.
    Bu sistem oturana kadar kayıtsız yapılacak iş değil.

13. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Şuanda 2 adet 400watt radium 20k + 1 adet aquareef pro2 10 saat yanıyor.
    Ama bayramdan sonra 2 adet aquareef pro2 tam gün 2 adet radium 400 watt günde 4-6 saat yanacak.

14. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Kısa bir durum değerlendirmesi yapayım.
    1) Akvaryum suyu hiç olmadığı kadar berrak şuanda.
    2)Nitrat Fosfat eskisi gibi 0 yani bir değişim olması sözkonusu değildi zaten bu konuda.(votka dozlaması kesildi artık)
    3)Aydınlatmanın etkisi olabilir kurulumdan beri başıma bela olan kahverengi alg şuanda duruldu gelişim göstermiyor.
    4)Zeovite başlamadan öncede cyano vardı şimdide var biraz kuma yayılıyor sonra kendi kendine ölüp kararıp yok oluyor ama gözüm üzerinde konu ile alakalı konuştuğum bazı zeovit tank sahipleri dolaplarında her daim antibiyotik bulundurduklarını söylüyorlar.Pek yazılmasada malesef antibiyotik zeovit sistemin bir parçasıymış :(
    5)sanırım zeovitin neden çalkalanması gerektiğininin çok basit bir nedeni var çalkalandıkça içinde su ilegelen tortular atılıp su akışı daha rahat sağlanıyor.çalkalanmaz ise araları dolup su akışı engelleniyor ve tutulan tortular size nitrat olarak dönebilir.

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  15. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Başlangıç dozajını değiştirerek Zeobak girişini günde 5 damladan 2 günde bir defa 3 damlaya düşürdüm bu miktar bile fazlası ile yeterli geliyor benim gözlemime göre.
    Aktif karbon olarak ROwa nın 5 LT lik ambalajlarından aldım Rox bulamadım , Fritzin fiyatıda çok pahalı olduğu için artık rowa kullanmaya karar verdim.
    Zeolit taşı için Fauna marine , Grotech ve Yerli zeolit i karıştırarak kullanıyorum bu karışımdan da memnunum .
    Kendin yap zeolit reaktörüm hoşuma gitmediği için grotech ZF 110 zeolit reaktörü aldım sanırım yarın elimde olur.
    Resimler gece su altı kamerası ile çekerek paylaşmayı düşünüyorum.

gogol ve Montimahir bunu beğendi.
  16. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Su aktı çekemedim şimdilik telefon ile çekilen resimler ile devam malesef tuzluluk sorunu biraz renk kaybına neden olsada geri toparlıyoruz gibi
    ImageUploadedByTapatalk1444415073.640081.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415122.857577.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415138.558232.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415157.377958.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415173.244473.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415203.894955.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415227.867253.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415239.699625.jpg ImageUploadedByTapatalk1444415262.864506.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burcu, TencoMelih, harfuzmani ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Darisi basimiza :)

18. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Sen şu nitrat ve fosfatı bir sıfırla önce . Sonrada iyonik dengeyi oturtursun c balance ile zeovite geçmek için bu iki şart yeterli bence

hakankamasoglu bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Onur kum seviyesine dikkat ettim, az olmasını özellikle mi tercih ediyorsun? Alt kayıtlar ortaya çıkmış.

20. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Erdığan dip çeketken yavaş yavaş kumu atıyotum kumsuz tank istiyorum ama kararsızımda açıkçası zaten yeni tankın önü açıldı gibi önümüzdeki ocak ayında inşallah yeni tanka geçerken kumu istediğim bir ölü kum ile değiştirmek istiyorum.
    Canlı kum kurulumda iyiydi dengenin oturması için ama zaman ilerledikçe sıkıntılarını görmeye başladım malesef çökelme , akıntıya engel gibi konularda

Sayfayı Paylaş