1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zoa Polip Bir Şey Oldu (Acil)

Başlığı 'Zoa Polip ve Palythoalar Portalı' kategorisinde memozz tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. memozz

memozz

Yer:
    İstanbul/GOP
    İsim:
    Mehmet Akif Yiğit
    Ana tankımda duran zoa kayamı pico tankıma almaya karar verdim. Ekler eklemez birden hepsinden duman, sis şeklinde sıvılar yükseldi ve suyu bulandırdı. Test ölçümü yaptım değerler de normaldi halbuki. Su zehirlendimi? Zoalarda dağılma vb, bir davranış yok sadece ağızları az büzüştü. Açmıyorlar. Ne zaman normale döner? Normale döner mi? Ne yapmam lazım bu süreçte? (Ilk mercan olarak ekledim picoma). Hal böyle olunca balıkları ana tanka attım. Ne zaman ekleyebilirim geri? Teşekkür ederim

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Pico hacmi nedir, balıkları geri aldım demişsiniz pico da kaç balık vardı ki aldınız? Zoa polipler bu tarz ani değişimlerde savunma sıvısı vb salgılayabilir zamanla düzelir.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende cuma günü baktım zoalar kapalı, açmamış. İncelerken üstlerinde küçük potlar gezindiğini gördüm talı su banyosu yaptırdım potlar döküldü, zoaları tanka geri alınca hemen sıvı salgıladılar ertesi gün tekrar açmışlardı.

4. memozz

memozz

Yer:
    İstanbul/GOP
    İsim:
    Mehmet Akif Yiğit
    Picomun hacimi 11 litre, içerisinde iki adet S boy true percula vardı. Ay ışığında bir kaç tanesi fosforik turuncu ama açmıyorlar. Balıkları geri aldım, şu an su berrak, bir problem yok gibi. Umarım yarına düzelir. Kaya büyük ve her yeri farklı türlerle kaplı, giderse üzülürüm :D Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İçim rahatladı

veysel bunu beğendi.
  5. memozz

memozz

Yer:
    İstanbul/GOP
    İsim:
    Mehmet Akif Yiğit
    Ziyalarım bugün daha kötü oldu. Iyice büzüştüler. Su da kötü kokuyordu. Balıklarda durumdan etkilenme yok. Ay ışığında içi dışına çıkıyor sanki, dışarı fosforik turuncu parçacıklar döküyor. Bu vaziyetten sonra düzelir mi? Atayım mı?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf eklersen daha iyi olur, görmeden yorum yapmak yanıltıcı olur.

7. memozz

memozz

Yer:
    İstanbul/GOP
    İsim:
    Mehmet Akif Yiğit
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Polip kafalarının çoğu sağlam görünüyor, değerleri dengeli bir suda düzelir gibi. Kayanın polipleri dağılmış bölgelerini temizleyebilirsin.

9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Her kasım ayının ilk dolunayında tüm mercanlar yılda bir kere yumurta salarlar dip not

Nadir, Montimahir, memozz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kapalı sistemlerde özellikle zoalar daha iyi seyredilir.

11. memozz

memozz

Yer:
    İstanbul/GOP
    İsim:
    Mehmet Akif Yiğit
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kayayı ana tanka tekrar geri ekledim. Umarım kısa sürede tekrar toparlar. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  12. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Gelişmeleri bir tek ben mi göremiyorum?

13. Erdal

Erdal

Yok aktif bir konu olmadığı için göremiyorsun :)

Nadir bunu beğendi.
  14. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Acemiyiz ya geçin dalganızı. Yoksa essah mı? ;)

15. Erdal

Erdal

temo3

16. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Zoalarınız kendini savunmuş. Bu tip durumlarda bir sıvı salgılarlar ve bu zehirlidir. Cilde, göze gelmemesi gerekir. Ciddi oranda acı verebilirler. Bu sebeple zoalar eldiven maşa vb şeylerle taşınmalıdır, fraglanmalıdır.

Sayfayı Paylaş