1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zoanthid Polyp Açmıyor Hasta Ne Yapmam Gerek

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Musa Keskin tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Musa Keskin

Musa Keskin

İsim:
    musa keskin
    Zoanthid polyp açmıyor. Akvaryumumda bulunan Zoanthid türü deniz mercanlarımda topak topak siyah baş çıkarmalar ve cansız bir açma söz konusu. Bazı bölgeleri beyazlaşarak ölüyor. Zoanthid polyp konusunda yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden tesekkürler.

Deniz akvaryumu su değerlerim, 26 derece, pH 8.1, Amonyak 0, Nitrat 0 a yakın, Kh 10.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Tankınız kaç yaşında?
    Kurulumdan itibaren biraz bilgi verirseniz(hangi tür mercanlar var, ne zaman ilave edildiler, balık ve omurgasız neler var vs) hep beraber anlamaya çalışalım durumu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    +1 Birde ekipmanları anlatırsanız iyi olur...:)

4. Musa Keskin

Musa Keskin

İsim:
    musa keskin
    Tankım 3 aylık 230 lt sump dahil.canlılar Favia
    Ping leather
    Zoa
    Octobus
    yellow tang

2 adet percula, 1 siyah percula 1 adet tomato clown. 7-8 conch ve iki adet yerli goby . Canlıları bir arkadaşımdan temin ettim. Onda yaklasık 1 yıldır duruyorlardı.balıklarda ve diger mercanlarda bir sıkıntı yok zaten arkadasım verirken bu mercan biraz saglıksız diyordu.ilginiz için teşekkürler.

Nac 6 ps, Seio dalga motoru, 4400 lt/s atman kafa motoru 3000 lt/s .84 watt power led 22 si mavi 62 si mavi beyaz karısık . sogutma için 3 adet fan elektronik termosta baglı .Su ekleme ünitesi .tuz olarak Red Sea Deniz Akvaryumu Tuzu coral pro kullanıyorum tuzluluk 1024.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Linki açamamanız doğal, Alparslan kısıtlamalı forumdaki ilk deney ve tartışma konusunun linkini eklemiş, o bölümü yeni üyeler göremez. Konu netleşip foruma açıldığı hali ile Tartışılması Tamamlanan Epargriseovit Ampul Kullanımınıza Hazırdır şeklinde linkten ulaşabilirsiniz.

Zoa polip kolay mercan türü sınıfındadır ama bazen nedeni anlaşılamayan unsurlar yüzünden bazı türleri keyifsiz olur. Renk olarak türü önemli, fotoğraf eklerseniz iyi olur. Üzerinde veya diplerinde sünger oluşumu başlamış olabilir mi? Tentakül uçlarını açıyor mu? Özellikle kH katkısı kullanıyor musunuz ve kH değeri hakkında fikriniz var mı?

7. Musa Keskin

Musa Keskin

İsim:
    musa keskin
    Lİnki artık görebiliyorum. Uçların bazıları acıyor bazıları tomurcuk seklinde bazı uzuvlar beyazlasıyor iki adet resim ekledim .Özellikle bir kh katkısı kullanmıyorum.Sadece düzenli su değisimi ve testler yapıyorum .Anormal bir durum yok ama anlayamadım bu mercanı .

Ekli Dosyalar:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kayasına dikkat edersen Eagle eye zoa poliplerin vahşi tür büyük ihtimalle. Bunun da anlamı orta aydınlatma ve akıntı alması çok daha idealdir, mevcut yeri aydınlatma açısından en üst nokta. Daha aşağı kesimlere alarak, akıntıyı orta alacağı bir yere konumlandırarak, rahatsız edilmeden haftalık az düzeyde amino asit ilavesi ile gözlemlemen yerinde olur.

9. Musa Keskin

Musa Keskin

İsim:
    musa keskin
    Anlıyorum aslında ısık konusunda süpelenmedim degil . Peki Favia
    Ping leather
    Octobus
    Mercanlarının akvaryum içindeki konumları ve ısık istenimleri hakkında bilgi verebilirseniz, çok yardımcı olmuş olursunuz.tesekkür ediyorum .

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onların keyif durumları nedir bilemiyorum ama türlerin kapalı sistemlere adapte olma özellikleri vardır, bu açıdan keyfi yerinde olan mercanları ellemenin pek anlamı olmaz.

11. Musa Keskin

Musa Keskin

İsim:
    musa keskin
    Genel görüntü bu sekilde tankta . Sadece zoa lar rahatsız .Temel abi sizin sitede coğu yazınızı okudum, gercekten yapıcı ve yol gösterici bilgileriniz mevcut tekrardan tesekkürler.

Ekli Dosyalar:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Diğerlerinin keyfi yerinde. Leather ışık sever yeri iyi.
    Zoa yı ikinci resimde yellow tang in bulunduğu noktaya, alttaki nispeten gölge kayanın olduğu bölüme alırsanız toparlayabilir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumunuz güzel bir video yaparsanız sevinirim...:)

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah,canlıların keyfi yerlerinde:nazar:
    Polipte de üstatların dediği gibi bir yer değişikliği yapın bakalım,nasıl tepki verecek?
    keyifli bir akvaryum dilerim

Sayfayı Paylaş