1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zonguldak'tan Selamlar

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde ersinersoy tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ersinersoy

ersinersoy

İsim:
    Ersin Ersoy
    Merhaba arkadaşlar,

Adım Ersin, Zonguldak'ta yaşıyorum, 39 yaşındayım ve evliyim. Bulunduğum şehrin bir deniz şehri olması hasebiyle takdir edersiniz ki en büyük hobilerimizin başında Balık Avı geliyor. Ancak bir süredir ilgi duyduğum fakat zaman ayırıp inceleyemediğim Akvaryum Dünyasına merak sardım. Gerçekten balıkları yaşatmak, avlamaktan daha zormuş :)

Şaka bir yana, bu hobiye yeni başlayan ve hiç akvaryum sahibi olmamış birisi olarak nereden nasıl başlayacağım konularında bilgilerinizden yararlanmaya çalışıyorum.

Kafamda bir yığın soru var ama biliyorum ki bu soruların bir çoğunun cevabını forumda bulabilirim. Yinede birkaç soru sormadan kendimi alamayacağım.

• Öncelikle yeni başlayan birisi için Tatlı Su yada Tuzlu Su önemi varmı ? Önce tatlı suyla başlayıp ileride tuzlu suya dönüşüm yapmak zahmetli olabilir diye düşünüyorum.
    • Akvaryum için en uygun camı nasıl temin edebilirim. Yapılmış hazır bir akvaryum almak mı daha avantajlı olur yoksa kendi istediğim ölçülerde özel sipariş mi yaptırmalıyım.
    • Ekonomik ama gerçekten güzel bir akvaryum kurulabilir mi ? Büyük paralar harcamak zorundamıyız.

tekrar aranızda olmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. Paylaşımlarınızı dikkatle okuyorum bundan emin olabilirsiniz. Umarım bende sizler gibi gerçek bir hobidaş olabilirim.

Sevgiler

Alparslan, YIKIKTEMO ve Montimahir bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldiniz Ersin Bey.:)

Kurulur inşallah önemli olan niyet gerisi gelir bir şekilde. Her bütçe ve olanağa göre evde küçük bir sucul yaşam kesiti oluşturabilirsiniz. Mahir güzel yazmış ilk hamlede neler olması gerektiğini.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz kararınız hayırlı olsun.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz İnşallah istediğiniz şekilde bir akvaryum kurarsınız...:)

5. Panzer67

Panzer67

İsim:
    Kerem
    Ersin bey , merhaba bende Zonguldak'ta yaşıyorum. Tatlısu ile tuzlu su akvaryumu arasında gerçekten maddi anlamda farklılıklar söz konusunu . Bu anlamda tatlısu ile başlayarak hobiye alışma evresini atlatabilirsiniz bitkili tatlısu akvaryumu tatlısu akvaryumlarında en zor olanı diye düşünüyorum bilmem arkadaşlar katılırlar mı ama (bir cuba hemianthus yetiştirmeye çalışanlar iyi bilirler) sonraki dönem için deniz akvaryumuna geçmede size büyük sabır ve bilgi birikimi sağlayacaktır. Tabii ki deniz akvaryumu için maddi anlamda bütçem elverir derseniz ; bu bütçeyi örneklemem gerekirse tuzlu su için gerekli olabilecek bir aydınlatma olan nano x2 Led armatür fiyatına bir TATLI su akvaryumunu a' dan z ' ye herşeyiyle kurabilirsiniz buna dış filtrede dahil diye düşünebilirsiniz. Nano bir deniz akvaryumu kurarım deseniz bile nano' da değerleri stabil değerlerde tutmak daha zor bu yüzden maddi durumunuzu iyi analiz ediniz bence benim 3 yıldır bitki akvaryumum var son 6 aydır deniz akvaryumumun tektek parçalarını alıyorum. Akvaryum salonun ortasında yatarda duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Montimahir ve Magnolia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş