1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üretmek isteyenlerin bakması gereken bir yer..

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde ORGO tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Piranha üretimi konusunda kendi bölümünde oldukça değerli tecrübe makaleleri bulunmaktadır. Linkteki videoların içinde eğitici bilgiler yanında pek de hoşlanmayacağımız görüntülerde var sanırım.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Evet hocam,gayet bilgilendirici bir site..Daha çok bilgi almak isteyen arkadaşlar daha net araştırırlarsa umdukları bilgileri bulacaklardır.. :heyo:

4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Birşey acayip şekilde dikkatimi çekti .. Nasıl o hataya düşmüşler Piranhaya Pirana diyolar bu çok yanlış bir ifadedir ..

Her iki tabirde kullanılabiliyor..Ama tabii olarak ''piranha'' olarak kullanmak daha doğrudur..

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Forumlara girene kadar bende pirana diye biliyordum.. dil: Bu arada piranha üretimi ile ilgili hiçbir bilgi verilmemişki.. :bilmem: Piranha nasıl beslenir olsaymış o bölümün adı daha yerinde olurmuş.. Japon balıklarını nasıl parçaladıklarını çekmişler sadece.. montz:

6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Orası öyle ama..Üretim diye geçiyor dön:gif

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Videodan hoşlandığımı söyleyemem doğrusu ama doğanın kanunu işte.

8. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Videoda piranalara japon atmışlar. Midem bulandı. Olaydan değil onu atan insanlardan. Bir canlının parçalanışını izlemek... Piranaların japona ihtiyacı olduğu için atılmıyor sadece parçalanışını izlemek için...

Merhamet ediniz ki merhamet olunasınız. (Hz. Muhammed sav)

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Ben bu konuda kararsızım bir yanım balığa acıyor bir yanım doğanın kanunu diyor... saat:gif Bu arada paylaşım için teşekkürler...

10. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Gereksiz buluyorum bunları.Amaç beslemekse kalamar,karides,ciğer ve bir sürü daha besleyici besin varken boş işler bunlar.

11. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Kanuni Sultan Süleyman, Seyhülislâm Ebüssuud Efendi’den, manzum bir beyitle, Topkapı Sarayının bahçesindeki meyve ağaçlarına zarar veren karıncaların yok edilmesinin dinen caiz olup olmadığını bir beyitle sorar.
    Beyit şöyle:

“Dirahta ger ziyan etse karınca
    Günah var mıdır ânı kırınca?”
    (Eğer karınca ağaca zarar verir, onu kurutursa onu yok etmenin bir günahı var mıdır?)

Şairliği de bulunun Ebüssuud Efendi, manzum soruya manzum bir cevap verir:

“Yarın Hakkın divanına varınca,
    Süleyman’dan hakkın alır karınca...”

Başka söze hacet var mı bilmiyorum.

12. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Bak Emre olay o kadar basit değil. Zira senin akvaryumun doğa değil. Doğada piranalar insanı da yerler. Annenin elini parçalasalar şöyle der misin: Anne yapacak bir şey yok. Doğanın kanunu böyle. Demezsin demi. O halde doğada olan şeyleri akvaryumda yaşatmak zorunda değilsin. Piranaya ille et verilecekse tavuk, kırmızı et gibi şeyler verilebilir. Diyeceksin ki onlar niye öldürülüyor? Birisi mecburi birisi zevki. Hasılı kelam zevk için bir canlıyı parçalatmanın hiçbir açıklaması olamaz.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selam arkadaşlar,

Özgün olmaya çalışan ve fikirler üzerine yazışmayı seven ve bu yazışmalar ile doğruyu yanlışı bulmayı çok ama çok seven bir platformuz. Ancak ne var ki her türlü farklı balık türünü besleyen bir üyeler topluluğuna sahibiz. Bu yüzden her hobicinin gönül bağı kurduğu balıklarını bir diğer hobicinin balık besleme egosuna kurban edecek değiliz.

Size yukarda Onur Bey güzel bir yanıt vermiş ' bu türü çok iyi besleyecek olan besinler var. Kalamar, karides, tavuk çiğer vb ' bu yüzden platformu da ve doğadaki eşit şansa sahip mücadele içindeki balıklarıda akvaryum kisfesi altında büyük balık küçük balığı yutar kılıfına alet etmeyin. Doğada olan doğada kalsın ve akvaryumda da normal gibi göstermeyelim.

Konuyla alakalı yanlış anlaşılacak mesajlar silinecektir. burda:gif

14. Calimocho

Calimocho

İsim:
    Emre Karanfil

Rahatsızlık verdiysem özür dilerim çak:gif . Beslerseniz bi gün anlarsınız ;)

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Rahatsızlık demiyelim buna bence. Siz bir piranha besleyicisi olarak ' besleyin anlarsınız ' derken bir diğer lepistes ve ya yem yapılan balığı emekle üretmeye çalışan ve yine varyosyanlarını ortaya çıkarmak için çırpınanları bizlerin de anlamaya çalışması gerekmez mi ?

Herşey yazılmak zorunda değil. Bizler zaten bazı şeylerin uygulandığını biliyoruz ve hepimiz zaman zaman akvarist topluluğunu kızdıracak hareketler yapmışızdır. Fakat biraz daha yumuşak geçişler gerekmektedir hepsi bu.

Ona bakarsanız ben balık düşmanı ifadelerini bile duydum ama herkesin yakından takip ettiği gibi gün ola harman ola oluyor işte. Bu yüzdendir ki üzerine yazışılması gereken birçok konuya açığız fakat malesef bazı konularda daha dikkatli olmak gerek. Asıl ben özür dilerim konunun ortasında rahatsızlık verdiğim için. burda:gif

16. Calimocho

Calimocho

İsim:
    Emre Karanfil

Yok temel abi ne rahatsızlığı.

Sayfayı Paylaş