1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlangiler nasıl beslenmeli?

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde mangusta tarafından 7 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Merhaba arkadaşlar,

2 aylık ilangi yellow balıklarıma (10 adet) spirulina tablet yem,spirulina pul,nls child,Tetra Pro Vegatable,Tropikal spirulina süper forte bu yemleri kullanıyorum..Malum ilangilerin asil sarı ve kırmızı renklerini desteklecek ve parlak görünmelerini sağlacak yardımcı yemler varmıdır?hormon yada renklendirici değil doğal olarak renklerini vermelerinde yardımcı olması açısından...

yukarıda yazdığım yemlere ilaveten kendi karışımım bir yede kullanıyorum sabah öğünü olarak..
    karışımım içerisinde

sera pul bitkisel
    saf spirulina toz
    cylop eze
    dövülmüş ıhlamur yaprağı (kuru)
    kurutulup toz haline getirilmiş limon kabuğu
    pul biber (hazırlardan değil yazın kendi kuruttuğum biberleri toz haline getiriyorum)

sizce sakıncası varmıdır balıkların iştahında ve karışımı tüketmelerinde sorun yok hangi yemi atarsam atayım en geç 1 dk.içinde tüketmiş oluyorlar..
    limon kabuğu ve ıhlamur yaprağı tamamen kendi insiyatifim olup herhangi bir makalede yada forumda okumuşluğum yada uygulandığını duymuşluğum yoktur..limonun içeriği nedeni ile bağışıklık sistemini zinde tutacağını düşündüğümden karışımıma kattım..

balıklarım 2 aylıklar balıkları aldığım arkadaşım kendi kolonisini küçülttüğünden yanlarına 1 yaşından biraz büyük erkek ilangi koyduk herhangi bir sorun çıkmadı ...büyük olan ufaklara sataşmıyor hatta muhatap bile olmuyor... ufaklıklar kendi aralarında bayağı bir çekişiyorlar keyifle izliyorum onları...
    MAŞALLAHLARI var...

öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum ...
    eleştiryede açığım bu arada

2. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Dainichi'nin yemlerinden mutlaka kullanmalısın.

3. Tropheus Duboisi Maswa

Tropheus Duboisi Maswa

İsim:
    Emre
    Aynen çok fark edıyor ben günde 2 yada 3 kere veriyorum.

Sayfayı Paylaş