1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Hava Motoru

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Engin Tepe tarafından 22 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    Slm Dostlar Akvaryumda İç filtre ve Dış filtre Olursa Hava Motoruna Gerek Varmı?
    Malum Ses ve En Ufak sese aşırı duyarlıyım Migren Sinüzit Akvaryum vazgeçilmezim Ama Çözüm arıyorum Hava motorunun sesine.Burada arkadaşların çoğu biraz şamataya Döküyor Bu işi Ama Ben Çok ciddi ciddi çözüm arıyorum Onlarsız Duramıyorum Ama Baş ağrısı çekilmiyor.Bu yüzden Yıllar önce yaptığım Hobiyi Bırakmak ta istemiyorum Onları izlerken Huzur Buluyorum.Lütfen Ciddi çözümü ve önerisi olan
    Saygılar

2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    İç filtre ses yapar, o seçeneği direk eleyelim. Akvaryum büyüklüğüne uygun şekilde seçilmiş ve tercihen akvaryum altında dolap içerisinde çalışacak iyi bir dış filtrenin sesini duyamazsınız. Eheim iyidir bu konuda. Hava motoru da yine aynı şekilde olabilir. Eğer hava motorunun hala ses yaptığını düşünüyorsanız, uygun büyüklükte bir kutu içine ses yalıtım süngeri döşeyip, emiş hattını bir parça hortum vasıtasıyla dışarıya çıkararak kesin çözüm bulabilirsiniz.

Şamataya dökmek diye bir şey yok. Sesten rahatsızlık duymak, gayet anlaşılabilir ve makul bir durum. Biraz emek göstererek ve maddiyat desteğiyle bu sorunu çözmeniz oldukça basit.

Engin Tepe bunu beğendi.
  3. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    İç filtreyi çıkarayımmı yani
    İllaki Hava motoru şartmı Bu görevi yapan Dış filtreler yokmu?

4. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    Dış filtem Sehpanın Altında Lifetech 835 Şimdilik Gayet Sessiz Sadece Su Sesi var

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    İç filtre ses yapar, eğer sorununuz buysa çıkartmanız yerinde olur.

Hava motoru şart değil, akvaryuma hava vermek şart. ( bitkili yapmıyorsanız). Siz sorununuzun ses olduğunu söylediğiniz için ben filtreden bağımsız motor önermiştim. İçinden suyla birlikte hava kabarcığı geçirilen her hortumdan ses gelir. Akış debisinin yüksekliğinden ve kabarcık dolayı olur bu. Eğer böyle bir şey düşünüyorsanız dış filtrenin çıkış hortumuna Venturi bağlayıp test edebilirsiniz. İllaki yeni filtre almanıza gerek yok. İnternette yapımı ile ilgili her türlü bilgi var, hazır almak isterseniz eğer, bahçe malzemeleri satan yerlerde ''sıvı gübre için Venturi'' şeklinde bulabilirsiniz. Ben zamanında bu şekilde temin etmiştim.

Mesele eğer ses ise, çözümü bu anlattığım şekilde olmaz yalnız, baştan söyleyeyim. Bir üst mesajımda belirttiğim gibi sessiz çalışan hava motoru alıp yalıtım yaparak kesin çözüme kavuşursunuz.

Engin Tepe ve Ontheway bunu beğendi.
  6. Engin Tepe

Engin Tepe

Yer:
    ISTANBUL KARTAL
    İsim:
    Engin
    Teşekkür Ederim Verdiğiniz bilgiler için

Sayfayı Paylaş