1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Pipo Filtre mi Corner (köşe) Filtre mi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde srdrgkdmr tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir
    Lepistes üretimi için küçük bir set kurma düşüncesindeyim sizce Akvaryum pipo filtre mi yoksa corner köşe filtre mi almalıyım? Yaklaşık 35lt lik 5 bölümden oluşan bir akvaryumum var ayrıca bu akvaryumumu nasıl ısıtabilirim, yani sizce hangi bölmelere kaç wat ısıtıcı koymam yeterli olur? Ayrıca marka ve model tavsiyeleriniz olursa sevinirim saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Pipo Filtre mi Corner (köşe) Filtre mi

75 wat veya 100 wat ısıtıcı yeterli gelir bölümlere. Jager veya Atman markalar sorun çıkaran ısıtıcılar pek değildir. Kış aylarında ısıtma konusu alt filtre olmadığında böyle bir artı masraf çıkarıyor ne yazım ki. Bence Pipo filtre senin kafandaki tarza daha uygun gibi.

3. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Serdar Bey corner filtrede pipo filtre de çok faydalıdır.İkiside uygun olur.Isıtıcı işin en önemli kısmı.Çünkü her bir bölmeye ısıtıcı koysanız çok büyük masraf.İlerde setinizide büyüteceğinizi umarak, setin bulunduğu ortamı ısıtmaya çalışın.Yada kışın da çok fazla soğumayacak bir yere kurun setlerinizi...

4. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Murat bey ve Temel bey cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Setin bulunacağı oda çok soğuk olmayacak bu sebeple her bölüme ısıtıcı koymama gerek olmayacak diye düşündüm, ancak 5bölümün 1.3.5. bölüme 100wlık ısıtıcımı yoksa 2.ve 4.ye koymam yeterli olur mu diye düşünüyorum, bu arada genel olarak üretim setlerinde pipo filtre kullanılıyor ama corner filtreler yapısı itibariyle sanki daha fonksiyonel gibi duruyor. Tecrübe eden arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim buarada marka, model ve alışveriş yapabileceğim uygun fiyatlı yer tavsiyelerinizide iletirseniz sevinirim, saygılar,,,

5. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Serdar Bey pipo mu corner mı derseniz corner derim.Dediğim gibi ikiside işinizi görür.Bakteri tutması ve suyun temizliği açısından corner bir adım öndedir.Isıtıcıya gelirsek eğer setin bulunduğu ortam sıcaklığı çok düşmüyorsa 2. ve 4. tanklara ısıtıcı koymak uygun olur.Yada setlerin arkasına setleri komple arka cephesini kaplıcak uzunlukta,ıstıcının gireceği genişlikte tank yaptırın.Oradaki suyu ısıtın bütün tankları ısıtır...

6. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Murat bey teşekkürler tavsiyeniz için en iyisi 2.ve 4. bölüme koymak olacak dediğiniz gibi, diğer yöntem için çok geç çünkü akvaryumu bölmelere ayırmış bulunuyorum, bu arada marka ve model tavsiyeniz varmı?

7. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Sizin benzer bir konunuz daha var sanki?Yazdım orada ama benim önerim ATMAN HP-12000 hava motoru.İleride üretim akvaryumları çoğalırsa ilave gücü olur.

8. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Eğer hava motoru diyorsanız atman iyidir.Serkan bey ısıtıcı soruyorsanız rs electrical vb. çin mallarından uzak durun derim...

9. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

peki Murat bey sizce atmanın 6 çıkışlı hava motorunu alsam her çıkışını ikiye bölsem bu çıkışların hepsi yaklaşık 40lt lik bir akvaryumun filtrasyonunu iyi bir şekilde sağlarmı verimli olurmu?

10. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Üretim tankı söz konusu sonuçta.Bence yetmez o kadar akvaryuma.

11. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Cevabınız için teşekkür ederim Osman bey, kullanan ve tecrübe eden başka arkadaşlar varmı acaba?

12. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Şehir dışındaydım bu hafta sonu inşallah setimi kurmaya başlayacağım yardımlarınızı bekliyorum saygılar,,,

Sayfayı Paylaş