1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Co2 kullanımı bitki akvaryumu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Skocgc tarafından 25 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. Skocgc

Skocgc

İsim:
    Seckin
    Merhabalar.
    Ben Beta balığı ve neon besliyorum ve 9lt boyu arka sumplu akvaryumum var arkaya ufak dış filtre.isitici 5w UV lamp takılı çalışıyor.akvaryumun dip kısmına moss ektim ve çok güzel bir şekilde tuttu. Ayriyetten 3 kök bitki ekledim.ev yapımı CO2 yaptım gayet güzel co2 çıkışı var.ista marka mi bilmiyorum co2 test aparatını taktım ilk aldığım sıvı turuncu oldu bozuk tür diye başka test sıvısı aldım bu sıvıda köyü yeşile döndü fakat akvaryumda bulunan neon baliklarim su ustunde yuzuyor ve bir kaci oldu " toplam neon 8 "acaba CO2 verirken hava vermem gerekirmi yada test koyu yesil olmasina ragmen bu baliklar neden ustte yuzuyur ve oluyorlar. Işıklandırma graluks lamba floresans kullanıyorum.yardim ederseniz sevinirim.
    1_ co2 ve havayı aynı anda kullana bilirmiyiz.
    2_ ışık ne kadar vermeliyiz.
    3_co2 ne kadar süre vermek iyi olur.

2. Skocgc

Skocgc

İsim:
    Seckin
    Cevap vericek yokmu acaba

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tank çok kúçuk fazla gelmiş olabilir CO2.
    Balık popilasyonu ile su değişimi yaparak da bu tankta bitkileri büyütürsünüz.

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yüzey akıntınız var mı?

Sayfayı Paylaş