1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy co2 sistemi(kabarcık sayaçlı)

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde atlantis tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Aaa. Bende o filtrenin ordaki aparat ne işe yarıyor diyordum. :D Görünce hemen hava borusunu kütüğün altından kaldırıp oraya taktım (gözüme çok batıyordu). Çok daha güzel oldu.

2. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç
    Cevap: Dıy co2 sistemi(kabarcık sayaçlı)

Bir sorum olacak. Sistem hazırlandıktan sonra son olarak akvaryuma girecek olan boruyu iç filtreyemi bağladığınız? Yada bunun için herhangibir ayrı içfiltre mi kullandınız? Yani son kabarcık çıkararak akvaryuma ekleme olayını tam anlamadım.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

3. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç

Birde bu mayalı sistemi yapsam ve daha önceden elimde bulunan tüplü sistemdeki reaktörü kullansam sistemin çalışıp çalışmayacağını nasıl gözlemlerim acaba?
    elimdeki sistem resimdeki gibi.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Cumali son kabarcık kısmını dış filtre çıkışına, veya iç filtre çıkışına bağlamak mümkün ancak yüzeye yakın yani hareketli bir alana verilmesi çok çabuk uçması anlamına gelebilir. Mesela http://www.akvaryumportali.com/akva...ktor-tanitimi-ve-yuksek-cozunurluk-10779.html konusunda olduğu gibi bir aparatla verebilirisin. Sanırım sende de zaten benzer bir aparat var.

5. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç

Temel hocam bende buna benzer bi reaktör var ama ben direk onun kablo girişine bağlasam işlemi tamamlamış oluyorum sanırım. Ama anlamak istediğim ben bu sistemin çalışıp çalışmadığından nasıl emin olacağım. Şuan da mayalı sistemi hazırladım karışımlarınıda yaptım ve en son çıkış borusunu resimdeki yeşil reaktöre bağladım ama hiçbir hareket gözlemleyemiyorum. Nasıl emin olacağım sistemin işlediğinden?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim için zor soru çünkü pek bitkili akvaryumlarla uğraşmadım. Mayalı sistemi hazırldıysan kabarcık çıkması gerekir reaktörden çıkmıyor mu?

7. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç

Tamamdır sistem çalışmaya başladı. Teşekkürler yardımlar için :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nereden anladın? :)

9. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç

Su dolu olan şişede belirli aralıklarla kabarcıklar çıkmaya ve reaktördeki karbondiyoksit seviyesi artmaya başladı son 20 dk dır. Yani yanılmıyorsam çalışıyor :)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Anladım, kısaca gözlem değil mi?:)

11. dulda

dulda

İsim:
    Cumali Örüç

Evet şuanda sabit olarak su dolu şişede kabarcık çıkıyor ve reaktörde seviye artıyor. Tabi reaktördeki seviye çözündükçe azalıyor normal olarak. Ben daha önce hazır tüp Co2 kullanıyordum onda kendim reaktöre co2 veriyordum. Daha önceki resimli mesajımda var hatta tüp ile raektörün resmi.Şuanda reaktöre kendi doluyor ve çözünüyor. Umarım sağlıklı olur bende sürekli bunu kullanırım.

volkantr34 bunu beğendi.
  12. Emre35

Emre35

Yer:
    İZmir
    İsim:
    Emre Odabaş

2 çıkışlı şişenin hortumunu iç filtrenin hava alma yerine bağlıyoruz değilmi?

Sayfayı Paylaş