1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fotoğraftaki kaplumbağa hakkında

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ism@il tarafından 19 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. ism@il

ism@il

İsim:
    ismail dkmn
    Merhabalar. Forumunda yeni üyeyim. Evimizde tam 1 senedir baktığımız 5 adet Japon balığı mevcut. Elimizden geldiği kadarıyla başta oğlumun ısrarlarıyla aldığımız /kurduğumuz akvaryumumuzda amatörce birşeyler yapmaya çalışıyoruz.
    Bugün iş yerinden bir arkadaş deniz kenarında dolaşırken yavru bir kaplumbağa bulmuş ve bana getirdi. Bende çok anlamamakla beraber alarak eve getirdim. Tabi bu durumda buna en iyi şekilde bakmak istiyorum. Fakat öncelikle bu kaplumbağayı tanımam gerekiyor. Nette araştırmalarım oldu ama daha net /kesin bilgilere ihtiyacım var. Bu yüzden forumda bilgi sahibi olan varsa ve yanitlarsa sevinirim.
    1. Cinsi nedir.
    2. Evde Bakımı mümkün mü.
    3. Beslenme şekilleri nedir.
    4. Simdilik kendi akvaryumumun icine koymak istemiyorum. Sizce uygun bir akvaryum mu yoksa daha pratik plastik ürünler mi tercih etmeliyim
    Şimdiden teşekkürler.

IMG-20170119-WA0007.jpg
    IMG-20170119-WA0006.jpg
    IMG-20170119-WA0002.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    1. Cinsi nedir. = Normal tatlı su kaplumbağası
    2. Evde Bakımı mümkün mü. = Onlar için plastik kaplarda büyüyene kadar mümkün.
    3. Beslenme şekilleri nedir. = Petshoplarda yemleri mevcut.
    4. Simdilik kendi akvaryumumun icine koymak istemiyorum. = Akvaryuma sakın eklemeyin balıklarınıza saldırıp öldüre bilir...

basma tulumba, YMR_AY ve ism@il bunu beğendi.
  3. ism@il

ism@il

İsim:
    ismail dkmn
    Bilgilendirme için teşekkürler.
    O zaman güzel bir teraryum kurarak başlamak lazım

YMR_AY ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim: