1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

guramilerimin cinsleri ve cinsiyetleri

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde ciklet1 tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Tartışma konudan saptı,yönetim nerdesiiin :D

2. DuncaN

DuncaN

javafern yada vallisneria ,elodoa vb bu senin ekipmanına bağlı bitkileri çürüteceksen hiç girme bu işe üreme işide uygun şartları ph vb sağlamalısın öncelikle ve su üstüne ricia vb bitkide yardımcı olur.

3. ciklet1

ciklet1

ph ta sorun yok 1 adet grolux 1 adetde daylight ım var.Dere kumum var.sıvı bitki gübreside alaağım

4. Hiper0ktivE

Hiper0ktivE

Harun öncelikle yazdığın cümleye bende Özgür abi gibi şaşırdım. Bir hobici nasıl aldığı yavrulardan kurtulmak için guramilere yem eder? Onun yeride bakabilecek ya da en basitinden bir akvaryumcuya götürsene? Yazdığının şaka olduğunu okuyunca içim rahatladı.

Bence üretim için bu kadar sabırsızlanmana gerek yok. Sonuçta daha yeni almışsın balıklarını. Balıklar akvaryuma tam olarak adapte olabilmesi için 1.5 ay geçmesi gerekir. Bu süre geçip balıklar alıştıktan sonra artık balıkların yavaş yavaş eşlerini belirlemeleri ve bölge sahiplenmeleri gerekecek. Yani Gurami'yi üretim için tercih ettiysen yanlış bir tercih olabilir. Hayal kırıklığına uğramanı istemeyiz :)

Bence de konu saptı.

5. ciklet1

ciklet1

Özür dilerim başka başlık açmak istemedim.Balıkları akvaryuma ekledim şuan çok keyifliler.Birbirleriyle oynuyorlar.Bitkilerimide ekledim çok hoşlarına gitti.Yavru konusunada gelince zaten şakaydı.Akvaryumculara verme şansım yok çünkü bir tek melih abi var oda kendi üretiyor.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun umarım böyle sağlıklı devam ederler. Şaka yaptığını biliyoruz Harun kardeşim. ;)

Güle güle büyüt balıklarını.

7. ciklet1

ciklet1

Sağol Temel abicim :cicek:

Sayfayı Paylaş