1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

japon balığımın gözü şişti (resimli)

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Ezrun tarafından 14 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

1. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    merhabalar bugün sabah fark ettim resimlerdeki gibi balığımın gözü şişmiş akvaryumda iç ve dış filtrem mevcut haftalık yarı su değişimi yapıyorum ısıtıcı yaz geldiği için 22 derecede sabit lütfen yardım edin IMG_20190514_114731.jpg IMG_20190514_114742.jpg

2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Ooo parazit kapmış kurtarmak zor. Bir arkadaşım mikofishle ayrı bir tankta tedavi uyguladı karantinaya alıp kurtardı ama kurtulması zor. Balığı ayırın diğerleri gece yaralı kısmı yemeye çalışır. Karantina tankında uygulama yapın inşallah kurtulur

3. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Teşekkür ederim hemen karantinaya alıyorum

4. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Balığı gözünün bu duruma gelmesinin sebeplerini bulmak lazım yanlış görmüyorsam tank çok dar ayrıca etrafta çok fazla kesici obje var Japon’lar hassas ve dikkatsiz balıklardır kendilerine zarar verirler onlar İçin sizin dikkatli olmanız lazım. Tank ölçüleri ve filtrasyon hakkında bilgi verebilirmisiniz

5. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Tankım 55 lt balık olarak
    1pengasus
    1cüce vatoz
    1melek
    7japon balığım var
    Nüfus çok fazla 55 lt için internetten bu forumları bulup araştırma yapmadan önce bu hatayı yaptım maalesef
    sun sun hw 603 dış filtre ve iç filtrem mevcut dediğimiz gibi içindeki kenarları sivri dekorları alıcam

6. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Akvaryum bu sayı için sizce kaç lt olmalı

7. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Her Japon balığı için litraj 15 lt dir diğer canlılar İçin 10 lt hesaplayabilirsiniz. Tabi pengasus hariç onu direk çıkartıyoruz zaten. Maşallah giltrasyon güzel sun sun iyidir. 55 lt benim tavsiyem 3 Japon ve 1 melek kalsın yapıcak bir şey yok sokağa atmayalım. Hacim güzel küçük değil şık birşeyler yapılabilir öncelikle panik yok. Kalan canlıları akvaryumcunuzla konuşup takas yoluna gidin yada hobicilere satabilirsiniz. Mesela anubias gibi sert yapraklı bitkiler yada carbon gibi sizi ilerde bir çok sorundan kurtarabilecek medyalar alabilirsiniz. Zamanında 45 lt de iki Japon bir cüce vatoz iki de çöpçü beslemiştim. Çok ta güzel olmuştu inşallah siz de keyif alırsınız. Keyifli hobiler dilerim

8. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

hiter bunu beğendi.
  9. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Hiter hocam tekrar merhaba hasta balığıma 3 gündür mikofish tedavisi uyguluyorum karantina tankı 10 litre 3 gündür 2.5 cc suya katıyorum tankta havanlandırma ve ısıtıcı mevcut 22 derece sabit şekilde balık yem yiyor,balığın gözü biraz beyazlaşmış bu tedavinin başaralı gittiğinimi gösteriyor

hiter bunu beğendi.
  10. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Kabuklaşıp atabilir iyileşir yada gözü düşebilir artık balığın kendine kalmış bir şey ısıyı biraz yükseltelim ama çok değil 25-26 iyidir yem yemesi güzel avantaja çevirelim yeme sarımsak suyu emdirin arada kuru yemden başka şeyler verin örneğin ıspanak bezelye gibi havuç gibi direncini iyice yükseltin. Mikofish i 5. Gün keselim fazlasıda canlıyı üzer. Çok çok geçmiş olsun.

Diğer Canlıları ne yaptınız pengasusu gönderdik dimi? 2 japondan vazgeçtik? Yerlerine yem bitki yada media aldık dimi? ;)

11. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Tamamdır dediğiniz şekilde yapıcam

Akvaryumun içindeki sivri objeleri kaldırdım ve ana tankta su değişimi yapıp biraz tuz ekledim eğer aynı parazit varsa kırılsın diye ilk etapta. pengasus ve 2 japonu bugün akvaryumcuyla konuşup vermeye çalışıcam bitki düşünüyorum bakalım kabul edicekmi akvaryumcu bir kaç gündür fırsat bulamadım, pengasusu çok severek almıştım ama yapıcak bir şey yok :)

Tankkın şuanki hali fotoğraf da

Ekli Dosyalar:

hiter bunu beğendi.
  12. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Hiter hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum ama

5.gün ilacı kestim 2 3 günde bir yarı suyu değiştiriyorum karantina tankının dediğiniz gibi bezelye filan veriyorum arada. iştahı baya iyi sürekli hareketli yüzüyor gözündeki şişlikde baya indi ama hala biraz şiş şuan ne yapayım tekrar bir 5 gün daha mikofish mi vermem gerekiyor

hiter bunu beğendi.
  13. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Bir resim alabilirmiyim belki gözü iyileşme sürecine girmiştir yada gözü kaybetmiş te olabiliriz boşu boşuna ilaç vermeyelim hayvana yazık günlerdir karantina da zaten

14. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Foto su yüzünden biraz bulanık

Ekli Dosyalar:

hiter bunu beğendi.
  15. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Yo yo maşallah gayet iyi gözü kurtarmış şükür ben mantarlaşma bekledim yalan yok şimdi sıcaklığı normal düzeye indir yavaş yavaş mesela gün aşırı 2 derece gibi 25 lere çekelim su değiştirelim %50 tertemiz hava motoru daim açık olsun tamamen iyileşince ana tanka alıştırarak alalım. Hadi geçmiş olsun süreci güzel atlattın temo8

16. Ezrun

Ezrun

İsim:
    Anıl
    Çok teşekkür ederim hocam sizinde yardımlarınızla balığın iyleşmesi hızlandı.dediğiniz şekilde devam edicem sonra inş ana tanka

hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş