1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Japon Suyun Üstüne Çıkıyor?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde OwlDarkness tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Arkadaşlar ;
    Japonlardan biri sürekli yüzüp yukarı çıkmamaya çalışıyor, sanki içinde hava var. Yüzmeyi bırakınca aynen tepeye çıkıyor suyun topu kaldırdığı gibi. Ne olmuş olabilir daha önce yaşayan bilgisi olan var mıdır?

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Genel olarak oksijen sorunu var gibi hissedilse de, tek balıkla ilgili şikayetinizde tek balığın sorunlu olduğunu düşünüyorum.

Kabızlık bir ihtimal, yemlemeniz nasıldır ? Hangi yemi/ yemleri verirsiniz, dışkısı nasıldır ?

Suyun kalitesi bir ihtimal, diğer balıkların durumu nedir ? Su değişimini ne zaman yaptınız, filtre nedir, temizliği ne zaman yapıldı ?

Sorma nedenim, sudaki olası bir hastalık..

Oksijen sorunu, hava kesesi ile ilgili bir sorun, bir darbe, bir hastalık .. açıklayıcı bilgiler verebilirmisiniz?

Ankaraguclu bunu beğendi.
  3. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Aynı şey benim çöpçümün başınada gelmişti çocuktum o zamanlar ne yap biliyormusun balık durduk yere yukarı çıkıyorsa o balığı akvaryumun içinde bir bardağa hapset. 1 2 saat bardağın içinde kapalı kalırsa sorunu düzelir. Tamamen tecrübe bilgisi.

4. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Kusura bakmayın ancak cevap yazabiliyorum balığı 1-2 gün aç bıraktım düzeldi benim anladığım kadarıyla çok yem yemiş ve kabızlık problemi yaşadı diğer balıklarda herhangi bir problem yok normalde de diğer balıklara göre biraz tombik duruyor zaten.

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Her gün kurabiye yersem halim ne olur? Arada bir haşlanmış bezelye yesem ne de güzel olur...

LT18i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş