1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led yapımı..

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Batuhan.05 tarafından 24 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Batuhan.05

Batuhan.05

İsim:
    Tregos
    Veysel bey ben bitki için power led çok araştırdım ve sadece bana ledin maliyeti 200 çıkmıştı bunu çok iyi soğutmakta lağzım dı şimdi sorum şu modül olanın sizce etkisizmi kalır bitkiye Power led in verdiği ışık kadar olmazmı dersiniz ?
    Bu arada yolladığım deniz akv 91watt bağlı

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Etkisiz değil kombinasyonu iyi yapmak lazım, birde bakımlarını iyi yapın. Denizde bu ledkeri basit seviye tanklarda çok kullandım iyi bakılırsa yosun sorun olmaktan çıkıyor. Bitkilide de gubre taban vs güçlu olduğu icin alge patlaması yosun bu ışıkla coşar.

Önceki mesajlarda da belirttigim bir kaç firma vardı, onların yaptığı kombinasyonlara gore bir kombinasyon belirlemeniz.

Ha sonuc alabilirmiyiz hep beraber deneyip göreceğiz bu aşikar. Kimimiz bitkili de kimimiz deniz de ve farkli zorluk derecelerinde bunu test edeceğiz.

Bundan bir kaç ay önce sorsanız gecin bunları cope atin yaramaz derdim benim yapmak istediğimde bna dahil.

Ama deneyelim görelim buradan okuyanlar faydalansın yapıp yapmama konusunda bilgi sahibi olsun.

3. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Her gećen gün teknolojiye baglı olarak ledlerde versiyon atlıyor. Bizim genlerimizde var hediyeleşmek seviyoruz. Bu konuda tecrübelilerin bu denemeyi yapmasi daha mantiklı. Ben bir deneme yapsam sonućları nedir ne degildir bilmem hangisinin ışık egrisi nedir bilmem . Siz bir deneyin eger sizin tanks yeterli olmazsa benim tanka uyumunu tartışır ne kadar hangisinden kać tane lazım gelirse sizden temin ederim o zaman . Çünkü ben mevcud kapagın ićıne yerleßtirecegim için yaptıgınız armatür bana uymaz. Sizede uygun olursa o zaman böyle bir şeyler yaparız.

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olur niye olmasın, tatil dönüşü montaja başlayacağım malzemeler bu gün yola çıktı. Bu hafta sonuna hepsi elimde. Agustos ayında fişe takarız bir aksilik olmazsa.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ayrica tankta ne gorüyorsak o benim tecrubemde ust seviye bir tecrube kesinlikle değil.

6. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Tankta görunenler süper bizim ićin bizde bir xenia bile yaşamıyor

veysel bunu beğendi.
  7. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Veysel bey bu sert pcb dediğiniz led türü müdür? google dan baktığım zaman şöyle bir ürün çıkıyor "3 Çipli 5050 Ledli Beyaz Sert Pcbli" ama bunun da rgb ve beyaz olarak 2 çeşiti mevcut. Montajda faydam olursa katılmak isterim.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu sekil alimnyum pcb üstünde olanları var mavi beyaz yesil kirmizi renklei mevcut.

9. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Bu ledlerde fena ısınıyor smd led kullamayacamısınız.

10. Batuhan.05

Batuhan.05

İsim:
    Tregos
    Gelişmeleri bir bir yazıcam ağustos sonunu bulucak sanırım bitmesi sıradan bişey olmasın diye yırtınıyorum görsel açıdan güzel olması için araya tatil giricek bittiğinde müyük ihtimal kolları sıvıycam paylaşıyımki hafta hafta gelişim varmı yoksa eksiyemi gidiyorum görücez yeni bir konu açarım bittiğinde saygılar

Karakus ve veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Arkadaşlar ledler bunlar, aliminyum pcb üzerine baski. Ayrica 30-90 derece kendine özel lensleride var alınmak istenirse. Beyazlar 7500 kelvin en yüksek k degeri bulabilecegimiz deger bu.

Ledler diğerlerine göre ultra bright olarak geçiyor bakıp göreceğiz ne halt edecekler tuzlu suyun üstünde.

Akşam gecici olarak birini tank üstünde yakar bir de foto eklerim.

Totalde 369 adet led var armatürde.

IMG_20150728_150018.jpg IMG_20150728_150047.jpg

Karakus bunu beğendi.
  12. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Gelişmeleri bekliyoruz :)

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Daha işi çok armatürün, gelecek ay sonuna doğru ancak, araya tatil de giriyor.

14. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Veysel bey bunlarda çok ısı yapıyor . O zaman ben smd ledleri bir deneyeyim.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Smd led bunlarda farkli değil, kimi şeri üstunde kimi bu sekil. Isı yayimı açısından aralarında pek fark yok.

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Aralarindaki fark, dedigim gibi tuxlu sudaki marifetlerini görecegiz.

ka2n, Karakus ve Batuhan.05 bunu beğendi.
  17. Batuhan.05

Batuhan.05

İsim:
    Tregos
    Ben bitkideki modül led sizde yapmış olduğunuz tuzlu su olanı paylaşırız bi artısı olursa kullanıcak olan kişiker yolu rahat olur heç değilse

veysel bunu beğendi.
  18. oguz.7979

oguz.7979

İsim:
    ouz
    Faydasını görürsün yanlız bitki için beyazda işe yarıyor ama günışığı bulursan dahada iyi olur kendim bizzat kullanıyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ben powerledden tatlı su bitkili için yaptım.Gayette güzel sonuç aldım.24 waat 2 adet grup 100x60x45 akvaryuma yetti.Beyaz,mavi,royal mavi,kırmızı,derin kırmızı ve yeşil kullandım.

Batuhan.05 ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş