1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano-Arslan

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ufuk_Arslan tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Ben valla 2000va ups bugün aldım usul usul koydum tankın arkasına, zaten aklımda vardı, bu olay tetikledi beni de.

Tekrar geçmiş olsun abi..

MESUT_KERİM ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  2. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Jeneratör olan bir siteye taşının :). Çok geçmiş olsun yaşadığınız stres yeter bence

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Herhalde en uygun cozum bu :) tabiki bende isterdim jeneratorlu guvenlikli yuruyus par alanlari olan otoparklari kapali olan bir siteye tasinayim lakin suan icin bozuk para yok. Hepsi vadede bozamiyorum :koptum:

Hayirli olsun kardesim. allah gostermesin ama okadar saatte dayanacak bir ups alamayiz sanirim aldigin ups le 2 3 hadi bilemedin 5 saat gecirdin. Yaa sonra?

Ben sinirlendigimde ne yapacagi pek belli olmayan insanlardanim. 186 yi bilirsin elektrik kesintileri icin aradigimiz numara. En son konustugum kizcagiz sesimi yukseltip bana yetkili bir numara vereceksiniz dedigimde yetkili benim genel mudurlugumuzunde numarasi yok isterseniz bolge mudurlugune gidin dedi. Zaten ofkeliyim bende salter atti. Meslegim geregi teknoloji ile yasiyorum bedasin tum mail adreslerini buldum :) genel muduru dahil.

Tam 16 mail attim. Ilk 6 7 mail ofkeli sinirli sekilde geriye kalanlar artik sirketle dalga gecer sekilde. Olunca bedastan cok kibar cok seviyeli cok tecrubeli 2 mudur kendi telefonlari ile donus yapti. Birebir gorustuk. Benim bebegim cocugum olabilir hastam yaslim olabilir. Yasam destek cohazi ile yasiyabilirim bukadar kesinti olmamali diye baslayan konusmalarimiz hep ozurlerle bitti. isteyene maillerin goruntulerini adresleri teshir etmedeb paylasirim. :rolleyes:
    Sunu net bir sekilde soyleyeyim hakkimizi bilmeli ve sonuna kadar aramaliyiz. Susarsak hic bisey elde edemeyiz. Ben bu olayda canli kaybi yasamadim. Herhangibir cihazimda bozulmadi. Bunlar olsaydi maddi olarakta sonuna kadar hakkimi arardim.

ömer_, MESUT_KERİM ve cystein bunu beğendi.
  4. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Tabi tabi aynen, o kadar uzun bile gitmeyebilir, o yüzden jeneratörlü bir evde oturmak aslında bizler için kritik.. Sen okadar bak et, kendini bilmez bir kaç kişi elektirik kesti diye okadar emeğin çöpe gitsin :mad: Benim amacım hani 1 kaç saatlik kesintilerde enerjisiz kalmamak..

5. jam

jam

Yer:
    bursa
    İsim:
    Cem YILDIRIM
    Ufuk çok geçmiş olsun bu kadar uzun süre olmasada bende 18 saatlik elektirik kesintisi yaşamıştım çok sinir bozucu oluyor! ama kayıpsız ve sorunsuz atlatmışsın. Çok sevindim !

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Abi çok geçmiş olsun. Saçma ama evde katalitik soba bulundurmak iyi olabilir :)

7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Tskler. Tankta guzelce toplandi. Tek kaybin plate oldu. Zaten canlida sıkinti vardi. Bir kac parca kirip kirmizi kisimlarndan fraglamistim. Tum parcalar beyazladi. :( bu 2 plate faciam oldu. Hatali olan ne anlamis degilim benden daha kotu su degerleri olanlarda rengarenk oluyor ben basaramadim henuz. Cok kucukte bir cyano baslangici oldu önemsemedim simdilik.

8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Başımızdan gecen badire sonunda tankta herşey yoluna girdi. canlılar kendilerine geldi. fraglamayı düşündügümüz ufak yuma kafaları ve plate fragları zararımız oldu. madem plate yaşatamıyoruz bir anemon alalım bakalım o yaşarmı dedik :D. nitratı da baya bir düşürdük bu haliyele devam edersek güzel olur. balık yükümüz fazla malum... yaz sonunda yeni bir tank planı var ama herşey devam etmekte olan köy evinin inşaatının bitmesine bağlı. belki yeni tankin kurulum süresi uzayabilir. bu arada küp ün sump ında önümüzdeki günlerde değişimler yapacagım @MESUT_KERİM @Burcu aldıgım ps i küp te deneyecegim. bir kac resim paylaşayım.

cystein, veysel, YMR_AY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    O anemon gezer de gezer simdi

YMR_AY bunu beğendi.
  10. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Maşallah enerjisi yerinde. kımıl kımıl. akşamları elinden tuttup beraber geziyoruz. ben yoruluyorum o yorulmuyor.

11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Sonunda paraya kiyip bir mg ca testi aldim. Aquaforest marka. Hazir cocuklar hanim vs etkenden uyumusken gectim tankin basina. Once youtube videolarindan testler nasil yapilir bir guzel ogrendim. Test sonuclari su sekilde cikti.

Mg. 1420
    Ca. 490
    Kh.8.3 salifert
    Tuzluluk 1024
    Ph 8

Red sea coral pro tuz kullaniyorum.
    Sadece 2 haftada bir 15 20 litre arasi su degisimi yapilan bir tank icin bu ca ve mg degerleri yuksek degilmi?
    Şu asamada ne yapmaliyim ustalar üstatlar?

veysel bunu beğendi.
  12. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Ses cikmadi hic. Napicam bu su degerleriyle. Nasil duzene sokarim bu isi

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Anca değerleri düşük tuzla su değişimi geliyor aklıma.
    tuz değerleri.png

14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Octapus coral kabugundan ayrilmis kayaya tutunmus. Gayet guzel sis gorunuyor ama bu halde nekadar yasar bilemiyorum. Boyle bir olayi tecrube eden oldumu hic. Neden bu hale gelmis olabilir.

15. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Ilginc bir durum. Fosfat i bu ara yemlemeyle yukseltmistim canlida hic bir stress durumuda gorunmuyordu cok ilginc durum. Kendine yer bulmus suan bakalim zaman ne gosterecek. Bende bir fosfat medyasi ekliyeyim tanka

16. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Uzun zaman gecmis. Uzun kosusturmalar ve saglik sorunlari ile ilgisiz kalan tankta durum pekte iyi degil acikcasi. Giden gitti kalan saglar bizimdir modundayiz.

hiter, Armağan Bakırcıoğlu ve veysel bunu beğendi.
  17. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Anemon gayet güzelmiş :)
    Maşallah :nazar:

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk

3 sene olmus. Gonul isterdi 30 sene sursun ama kismet degilmis. Biri bozulmadan digeri kurulmuyor malum. Hos artan piyasa fiyatlandirmasi, elektrik faturalari ve ekstra sorumluluklar sonrasi buyuk banki kurmak nekadar kolay olacak onuda zaman gosterecek.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ufuk küçükte olmuyor büyükte. Şu zamana kadar çok çeşitli ölçülerde akvaryumlarım oldu bence bir çok anlamda en güzel ölçü 100*55*45 h :)

veysel ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  20. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    90 70 50 bir tank var elimde aslinda aslinda ama kurup kurmama konusunda gidip geliyorum

Sayfayı Paylaş