1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropeus Red Rainbow Kasanga Balığı Hakkında Bilgi Verin

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde ENVER tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Tropeus red rainbow kasanga balığı hakkında bilgiye ihtiyacım var. Ben Bursa`da yaşıyorum. Bir akvaryumcudan Tropheus red rainbow kasanga türü adı altında 10 adet balık aldım ve az önce bir başlık altında tam da benim balıklarıma benzeyen balıklar gördüm. Altındaki yorumlara baktım çok moralim bozuldu resim de koyamıyorum. Tropheus Tür Varyantları Şablonu konusundan balığın türünü görebilirsiniz.

Bana yardımcı olunuz lütfen.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Öncelikle hoşgeldin:)

Yazına bakınca galiba red olmadığını düşünüyorsun balıklarının.Resimleri bilgisayarından ekleyebilirsin.Konuya cevap yazdığımız kutucuğun sağ alt kısmında dosya yükle butonu var .Butonu tıkladığında bilgisayarının masa üstü görünecek ordaki eklemek istediğin resmi seç ve resmi kaydet tuşunu göreceksin.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Evet ekledim ama resim gözükmedi, tekrar deniyorum.

4. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
  5. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    buyrun ekledim eğer bu resimle bakarak anlaşılmaz ise daha detaylı resimlerde koya bilirim.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Bir kaç resim daha ekleyebilirsen daha iyi olur.:)

7. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    20121211_203249.jpg 20121211_203304.jpg 20121211_203307.jpg 20121211_203331.jpg 20121211_203343.jpg 20121211_203354(0).jpg 20121211_203404.jpg 20121211_203404.jpg 20121211_203412.jpg 20121211_203414.jpg 20121211_203414.jpg 20121211_203412.jpg 20121211_203404.jpg 20121211_203414.jpg

Ekli Dosyalar:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    buyrun bunlarda olmazsa tekrar ceke bilirim ilgilendiğiniz için cok tesekkür ederim kazık yedim galiba bana öyle gelior.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Öncelikle mavi ışık kullanıyorsun yanılmıyorsam Tropheus'lar bu renk ışıkları fazla sevmez ve stres yaparlar.Mavi ışıkta renkelerini çok fazla belli etmiyorlar ama içlerinde farklı türde var örnek Kasakalawe diye düşünüyorum.Ve beni yanlış anlamazsan bir kaç tavsiyem olacak,öncelikle kum seçimi olmamış renkli taşlar eklenmiş ve ilerde suya salınım yaparlar buda suyu bozabilir.Diğer yazacaklarım için Akvaryum'un ölçüleri,ekipman ve Akvaryum'un tam resmini eklersen her türlü destek ve yardıma hazırım.:)

10. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Size çok teşekkür ederim saat 7, 8 gibi tam bilgilerimi yazacagım ve balıkları tam resim olarak ekleyecegim. Kasakalawe dediginiz cinsle kasanga arasında ne fark var ve kasangaların cinsini kırarmı? cevabınızı bekliyorum ilginiz için çok saolun.

Birde uygun gordugunuz isik rengi nedir.

akvaryumum 100 50 70 ölçülerinde ve ekol marka saatte 450 litre su basan bir dış filitre var ve de hava motoru balıklarımın cinsiyetini tam olarak hala örenemedim kasakavalemi yoksa kasangamı bu beni düşündürüyor biraz.

11. Ercan GÜNGÖR

Ercan GÜNGÖR

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ercan GÜNGÖR
    kardeşim öncelikle balıkların hayırlı olsun bu fotolarda renkleri pek belli olmuyor oyüzden çok sağlıklı bi yorum yapamıyorum zaten kasangalar renklerini sergilemede çok nazlıdırlar ışığı beğenmezler renk vermezler kumu beğenmezler renk vermezler hatta renk konusunda en önemli bulduğum ve gözlemlediğim husus fon, fon koyu renkli olursa balıklar renklerini fonun rengine uydurup tabiri caizse karafatmaya dönüyorlar:) oyüzden hemen sıkıntı yapmamalısın örneğin benim balıkların fotoloru bunlar biraz daha büyümeden bende balıklardan renk adına çok bişey beklemiyorum 2 yaşına kadar renkleri tam oturmaz yanlız avatarımdaki balık kendini aşmış saf kan bir r.r.kasangadır biraz sabır kardeşim.balıkların bana red rainbow gibi geldi yanlız kasangamı kantalanbamı kestiremedim DSCN0199.JPG DSCN0221.JPG DSCN0225.JPG

ENVER bunu beğendi.
  12. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim red rainbowlarim artik yok onlari aldigim yere iade ettim ve suanda ikola aldim ve onlarin tankaalismalarini bekliyorum bakalim erkek balik kendine yer edindi dierlerine cok vurmaya basladi ama gececek diye umit ediyorum

13. Ercan GÜNGÖR

Ercan GÜNGÖR

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ercan GÜNGÖR
    yeni türünüz hayırlı olsun tropheus a yeni başlıyosanız ikola iyi bir seçim olmuş adet nedir boyutları ne kadar en kısa zamanda resimlerini bekliyoruz.

14. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Yeni baslik acayim aksam ozaman fotograflarini da oraya ekleyeyim

15. gülşen

gülşen

İsim:
    erosatesi
    hi neden orda mısınız